[750]. Tyle wystarczy.

  1. łagodnie zamykam oczy, tak aby łatwiej było mi wsłuchać się w Siebie, odkryć i pielęgnować to co we mnie ważkie i ważne,a na co dzień przysypane jest zgiełkiem, chaosem, płynnością hałasem, pośpiechem, coś co, stłoczone jest między pośpiechem obowiązku, nagloscia powinności,a wymiernym nierzadko westchnieniem odpoczynku.

2. Nie jestem przekonana twierdzenia,że tak jak zwykle mawiać Gustaw Flaubert: aby być zaciekawionym trzeba na coś długo patrzeć. Sam akt patrzenia i czas trwania tegoż procesu nie skutkuje z automatu wzbudzeniem zachwytu,czy dociekliwości ciekawości, by ta zakwitła i rozkwitła potrzeba być w komforcie, nie domykać poznawczo i otwartym otwartą na to co się wydarza,zderza i zdarza.

3. Zwykło się mawiać,że obojętnie z jaką prędkością przebierasz nogami nigdy nie będziesz w stanie uciec przed tym, czego doświadczasz we własnym wnętrzu, chociaż zawsze można zdysocjować,odciąć się od przeżyć, tyle,że nie jest to życiodajne, odżywcze. Są takie chwile, gdy warto odciąć się od przeżyć nie tylko przerzuć, z ciała na przykład rozsiadają się w fotelu (u stomatologa bądź stomatolożki). Jest to sytuacyjne,a nie długodystansową efektywna strategią.

4.Wsłuchuj się w Siebie nawet jeśli znajdziesz chaos.W muzykę bulgocacej płynności,w jej nurt,dotknij niepewności odnajdź się w niej. Na początku wystarczy uważne,cierpliwe wsłuchiwanie się. Podaruj przestrzeń. Na tyle na ile potrafisz. I na ile jesteś gotowa, gotów. Bez smagania się bacikiem wymagań, czy drganiem trudnych zdań. Na tyle na ile chcesz. Bez patosu i wielkich słów pobądź w ciszy pięć minut . Bez gderania rozpraszaczy w tle. Tylko tyle i aż tyle.

********

5.Trudności w życiu przychodzą same, a przyjemności do życia musimy zaprosić same, sami (zwłaszcza w naszym kręgu kulturowym).

Która z przyjemności zaprosisz dzisiaj do swojego życia i do żyć osób Ci bliskich?

Zapraszam do dyskusji :):

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s