(731). Już.

Jeśli możesz,to rozejrzyj się wokół.W tym właśnie momencie, i tym miejscu w którym jesteś. Teraz. Oderwij wzrok od szeregu liter,od szmeru łat,które odkładają się w lata.

Prawdopodobnie wielu rzeczy, wśród których się teraz znajdujesz nie stworzyłaś, nie wymyśliłeś. Na wiele z nich nie musiałeś zapracować,czy zasłużyć nie musiałaś się zasłużyć,zadłużyć by doświadczać…

Niektóre z nich są prezentem, nieliczne: darem. Niektóre przeminą daremnie bez echa, nie zwrócisz na nie swej uwagi.

Świat dzieje się bez Twojego udziału. Drzew zieloność trwać będzie szelestem poprzez eony lat. Rozkwitać będą inne spojrzenia, pod innymi wejrzeniami,a każda fala będzie morzem może dla innego śladu stóp.

A i nasze ślady stóp będące naszymi przez chwilę są i będą już inne.

Co oznacza,że coś jest n a s z e?

***

Wczoraj na ulicy,za plecami mimochodem usłyszałam jak Mama mówi do kilkuletniej,jak wnoszę,dziewczynki:

Nikt przed Tobą, nie pojawi się taki jak Ty. I nikt po Tobie się taki nie pojawi. Jesteś jedyną w swoim rodzaju . Kocham Cię.

(zasłyszane).

Co świadczy o wyjątkowości? Czy żeby coś, albo kogoś docenić musi być wyjątkowy, niepowtarzalny, zjawiskowy,zjawiskowa?

Możliwe że wszyscy powinni na różnych etapach, swojego życia usłyszeć takie,te właśnie słowa. Możliwe,że niektórzy i niektóre „powinni” w te słowa uwierzyć. A wszyscy powinni mieć szansę dostać dobroć i miłość. Tak w słowach jak i w czynach. Bądźmy dla siebie ludzko dobrzy w codzienności takiej, jaką ona jest. Bez wielkich słów, ale za to w czynie także do tych,do których nam daleko, z różnych względów,i dla tych, do których nam blisko. Nie wiem, czy ta właśnie chwila, to doznanie s z c z e r e j ż y c z l i w o ś ci coś zmieni, ale wiem,że bez tego świat staje się uboższy i mniej zrozumiały…

Skoro już tu jestem niech cegiełka,która decyduję się dołożyć będzie składową mostu nie muru. Tak po prostu.

2 myśli na temat “(731). Już.

 1. Mówi się, że 95% ludzkości to dorosłe dzieci z traumą. Nie wiem kto tak mówi ani gdzie, ale gdzieś to ostatnio zasłyszałem. Tak czy siak, coś w tym jest. Mi przez całe dzieciństwo mówili jaki jestem unikalny i ogólnie zaje, i mi tak zostało na całe życie, i pomaga, naprawdę pomaga, chociaż obiektywnie wiem przecież, że ani nie jestem unikalny, ani specjalnie zaje. Ale znam tabuny ludzi, fajnych, mądrych ludzi, którym w dzieciństwie mówiono dokładnie na odwrót i teraz dożywotnio cierpią.

  Polubienie

  1. Zjadło mi komentarz.
   Moim zdaniem warto dwie rzeczy,by dziecko usłyszało takie słowa,a wychować je w taki sposób by nie nabawiły się syndromu boga,o takowy,aby było jasne Ciebie nie posądzam. Piszę dla jasności. To ważna kwestia,która poruszyłeś, niemniej,coś jest na rzeczy, w każdym micie jest ziarno prawdy. Nie każde ciężkie, bardzo coężkie przeżycie może skutkować traumą,zajście jej ,zależy np od zasobów,tak w skrócie.

   Polubione przez 1 osoba

Zapraszam do dyskusji :):

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s