(730). Garść.

czerwci się czerwiec. Jeszcze.Pasmo dzieciństwa skraca się i błędnie błędnie.Dlaczegóż cieni się cieniem biegnąca blednąć linia. Blizna?

(***)

W tylnej części tarczy zarodkowej embrionu w osiemnastym dniu jego istnienia dostrzec można pojawiająca się smugę komórek oto znak. Oto początek formowania się mezodermy.

Kiedy zaczyna się starość?

(***)

Druga garść (matematyki).

Druga, o trzydzieści sześć lat młodsza od Jana Heweliusza żona Elżbieta Koopman razem z nim przez ponad dwadzieścia pięć lat prowadziła z mężem obserwacje gwiazd.

Po śmierci męża nie przerwała badań. Panujący podówczas król Jan (III Sobieski) sfinansował owe.

Jeden z kraterów Wenus nosi nazwę Copman. Planetoida 12625 okrążająca Słońce także nosi jej imię.

Kiedy zaczyna się starość?

Garść trzecia:(Ortodoksja ortografii). Jeśliby jej wierzyć tak naprawdę✓ i na pewno✓ bez wahań w te lub tamta stronę, w te, czy w tamta strunę myśli naprawdę zapisuje się łącznie dlatego,że prawda w swej istocie powinna łączyć a na pewno rozłącznie gdyż pewność izoluje*.

Czym jest prawda, co jest prawdą,czy prawdy podzielamy ? Czy są one niezmienne czy niezmiennie zmienne? A jeśli nosimy te prawdy,które rodzą się i trwają w osobności. A jeśli wierzyć ortodoksyjnej ortografii to w jaki sposób zapiszemy słowo wątpliwości?

——–

*już widzę, to zastosowanie tej intuicji,czy zasady w gabinetach np.sto.atologicznych…

Jedna odpowiedź na “(730). Garść.

  1. Trafnie zauważona ortodoksja ortografii. Powinna zostać uproszczona i nie dla wygody, a dlatego, że są dysoortograicy, dyslektycy, którym utrudia życie.
    Kiedy zaczyna się starość? Podejrzewam, że już od momentu urodzenia człowiek zaczyna stopniowo dojrzewać, by w końcu przejrzeć niczym owoc i w końcu spaść w dół. Pod ziemię. I po tangu…
    Zasyłam serdeczności

    Polubienie

Zapraszam do dyskusji :):

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s