[336+1]. (Z notatek na marginesie(IV)).

Grawitacja zmęczenia.Grawitacja znaczenia.Patrzenie i widzenia. Widzi mi się. Jakże to takt? Taszczę wszelkim szelestem i gestem to, to, to  i bołek. Jeszcze trochę. Na inną nutę. Metę i miętę. Za horyzont zderzeń i zdarzeń.A może i więcej, niż… Wyż. Zużywa się czcionka w rozmowie nie mniej niż myślenie milczenia mylenie znaczenia miętolenie zmęczenia. Różnica ciśnień. Cytat z dawno przeczytanej książki pozostał na dnie szpargałów. Uff. Bez rozwiązku (pozosta)W(i)am

Skąd się w nas bierze potrzeba przekładania doświadczeń na lekcje? Dlaczego życie stara się być szkołą? Czy z cierpienia musi rzeczywiście coś dobrego wyniknąć? Uprawomocniamy je, szukając jakiś znaków.

[Ćwiczenia z utraty, Agata Tuszyńska, Wydawnictwo Literackie 2007 s.117] .

 

A może mnożę jest i tak, że nie na [w]znak tylko na wspak? Życie się nie stara, tylko starzeje, w śniegach grzeje a w słońcu topnieje. Dnieje i… ([nie] zawsze wprost) przeciwnie. Tnie i skraca dnie. Psyt! Pozostawmy niedosyt.

Można czytać cytat po wielokroć inaczej tracąc z oczu w nocy wzrok. Nadając kilka znaczeń. I zmęczeń. I ostrząc coraz cieńszy cień na brzegach czcionki. Nawiązując dialog z tekstem (i znaczeniem). Może to nie lekcje? I nie chodzi (przynajmniej nie tylko) o cierpienie? A znaki? O nich (nieco) później. Zastanawialiście się nad tym (i owym)? I jeszcze jedno (Dwa) Dyskutujecie z przeczytaną myślą zawartą gdzieś pomiędzy okładkami…? Czy zachowujecie tylko te cytaty, z którymi się zgadzacie?

 

[na zdjęciu: Jerzyk zwyczajny (Apus apus) źródło zdjęcia].

 

3 myśli na temat “[336+1]. (Z notatek na marginesie(IV)).

  1. Dzień dobry wieczór! Miło Cię czytać/ widzieć. Dobrego czytania/ dyskutowania, buszowania. A jakie np? Może coś czytałyśmy wspólnie,albo coś mogłabym polecić? Jeśli oczywiście chcesz. 🙂

   Polubienie

   1. Chyba najbardziej ze sprawami dotyczącymi filozofii i historii religii. Ostatnio miałam okazję przeczytać dwa tomy We Władzy Wisielca, a teraz pochłonęła mnie książka Żywoty Świętych Poprawione Ponownie. Jeśli znasz coś ciekawego, chętnie skorzystam z podpowiedzi.

    Polubione przez 1 osoba

Zapraszam do dyskusji :):

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s