[Mzm].Jak?(4/31)

Autorstwo powyższych słów przypisywane różnym osobom, to nie wiem dlaczego, mam też w kieszeni przekonanie, że nazbyt często się nad nimi nie zastanawiamy. Kwitujemy: celne, i tyle. Ot, takie kwiatki #FiołkiSensuWierzchołki. Mijanie w drodze od do. Może i zapisywane maczkiem nie tyle w listach zakupowych co listach to do. Choć można i te zdania kupić. I postawić sobie nie tyle za wzór, co na półce, i raz do roku odkurzyć zamiast pokontemplować.

Jak często powtarzasz zapytany, że myślisz o sobie dobrze? Myślisz, że myślisz, że myślisz o sobie dobrze, to jasne! Myślisz, że nie zmyślasz do tego czasami się zamyślasz. Znasz Siebie. A jak w rzeczywistości o sobie myślisz? Czy myślenie rzeczywiste, i wyobrażone są ze sobą zbieżne? Jak zwracasz się do Siebie w chwilach radości, ale też żalu, złości, rozdrażnienia. Wtedy kiedy popełniłaś błąd po raz kolejny, kiedy jesteś niewyspany, głodna i zmarznięta itd. Zauważ. Nie chodzi o to, by być śmiertelnie poważną, lecz o to, że jeśli nie zauważamy w jaki sposób się do Siebie zwracamy, trywializujemy zdania, które nie są nasączone szacunkiem do Siebie. To co nieuświadomione, także oddziałuje na nas. I to ze zdwojoną siłą. To, że zwracamy uwagę na to jak do Siebie się zwracamy, to nie jest tożsame z tym, że nie mamy dystansu do Siebie, lecz właśnie ta uważność, go umożliwia, ot paradoks. Nie smagaj się po kostkach bacikiem gdy wchodzisz po schodach, choć to wydaje się nasz sport narodowy. Nie wytykaj i nie wtykaj sobie różnych niby to zabawnych słów, ani nie urośniesz, ani się nie popiszesz, przed kim? Przed sobą? Możesz wyryć sobie tatuaż przekonań niezauważalnie, takich, które będą kierować Twoim życiem, z ukrycia. Chcesz, tego?

Żyję już bardzo krótko na tym świecie, a ciągle zdumiewa mnie ile zdań całkiem na serio wypowiadają ludzie, którzy zasłaniają się żartem. Długo nie przywiązywałam do tego wagi.

#FiołkiSensuWierzchołki.

O nieuświadomionych przekonaniach, które mają wielką moc, już pisałam.

4 myśli na temat “[Mzm].Jak?(4/31)

 1. Dobre pytania. I ważne.
  Podoba mi się określenie o smaganiu bacikiem po kostkach, ale sama postawa już nie.
  Niech naszym sportem narodowym będzie uśmiech i życzliwość dla innych i dla siebie. 🙂

  Polubione przez 1 osoba

 2. Witam.Miło Cię widzieć i czytać. Dobrego czytania i komentowania. Niestety smagany się wszystkim, po niemal każdej części ciała,a jeszcze niejednokrotnie zdarza się, że dostajemy po głowie,albo tyłku od losu. Taki mamy klimat. O życzliwości było np tu:

  [541]. Ani dobre maniery, ani dobre manewry. (O źródle energii odnawialnej).


  Dla mnie także są to ważne pytania. Dlatego je zdecydowałam postawić. Dobrego dnia. Życzliwości! I uśmiechu.(⁠ ⁠╹⁠▽⁠╹⁠ ⁠)

  Polubienie

 3. Myśli ==> słowa ==> czyny.
  Zdarza się.
  Jakże często jednak mówimy coś odruchowo, automatycznie, bez zastanowienia.
  A jak często przystępujemy do akcji bez słownego uprzedzenia?
  Natomiast myślenie o sobie, dobrze – niedobrze.
  Wydaje mi się, że w młodości myślałem o sobie raczej dobrze i to chyba dobrze, bo motywowało do akcji.
  Teraz, gdy na akcję brak już sił i energii, myślę o sobie raczej kiepsko.
  Równowaga.

  Polubione przez 1 osoba

  1. Myśli automatyczne,to ważny watek, fajnie, że go poruszyłeś w komentarzu. Nie zawsze takie były i można je zmienić, wymaga to czasu, zaangażowania i jest trudne, ale możliwe.Stały się automatyczne z jakiegoś powodu.Nie muszą być wypowiedziane na głos by zaistniały.
   Czy równowaga?(⁠◠⁠‿⁠◕⁠) Zmiana na pewno (⁠◠⁠‿⁠◕⁠). Dobrego dnia!

   Polubienie

Zapraszam do dyskusji :):

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s