[756]. Przecinek.

1.

chcę napisać zdanie treści pełne. Zaczynam i ową wymyka mi się spod palcUff. Przychodzą wspomnienia ze skrawków żyć, którymi żyłam, chociaż się nimi nacieszyć, nasmarować, najeść, albo chociaż spróbować nie zdążyłam. Niby to już miałam mieć, niby wystarczyło bardzo, bardzo chcieć. zrobić, zrobić, może trochę rozdrobnić, połączyć, zrobić, szyć i żyć.

chcę napisać zdanie treści pełne bo właśnie one gdzieś rośnie mi pod sercem. Nabrzmiewa znaczeniami, aspektami do pokazania, przedyskutowania, a tu jest tego obfitość taka, że wystarczy. Wystarczy się tym podzielić dla każdej i każdego. Wystarczy. I sterczy.

chcę napisać zdanie treści pełne, o tym co przeminęło, co zostało, i o tym co zostało utracone, utracone, zapomniane, zwatpione, a też o tym co zostało zaopiekowane, się jeszcze tli. Jeszcze, chociaż nie wiadomo, jak długo jeszcze.

2.

Głębia się rodzi. Czasami (niegramatycznymi). Mam nadzieję.

3.

[pomijając to co napisałam powyżej]. Spłynęły na mnie takie oto refleksje. Jeśli chcesz to również zastanów się proszę, czy to co do czego przywiązujesz wagę w życiu, i to które z wartości urzeczywistniasz nie są – w przeważającej części związane z „oszczędzaniem” czasu i wydajność, to to sprzedał nam konsumpcjonizm, już pisałam o tym, co to znaczy, i skąd się wzięło powiedzenie czas to pieniądz… To nie był czas, który mamy obecnie na myśli. Czy owo przekonanie, że oszczędzasz czas, i to co robisz jest wydajne, nie wpędza Cię w pęd. I nie mam na myśli odżywczej zieleniny. Możesz sprawdzić. Możesz.

4.

Widzieć by dogłębnie wiedzieć. Nie przeklinając, ani nie zaklinając.

Stosowanie skrótów myślowych, uczęszczanie tymi ścieżkami przez życie, daje złudną pewność, i to tylko na chwilkę, że chroni to nas przed tym, co nie tylko niewygodne, ale także cholernie, czy też niewypowiedzianie, trudne, ale przez to, że przechadzamy się owymi skrótasami nie czyni życia łatwiejszym, przyjemniejszym, pełniejszym, odżywczym, a i świat, któremu zaprzeczamy, czy to otwarcie, czy z ukrycia, nie przestaje istnieć, tylko my, zamykamy oczy.

5.

[Arcadi Volodos, źródło].

Zapraszam do dyskusji :):

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s