[733].Realize you’re not missing out.

uświadom sobie lub nie podążaj za tym wejrzeniem,że zbyt mocno pragnąc zawsze tracisz. Zamknięcie dłoni w pięść nie sprawi,że zatrzymasz,tylko Twój świat się skurczy,a to co trzymasz w dłoni może skruszeć i przecięć przez palce.

Czym ową strata jest? Dudni echem zataczających kręgami drążeń i drżeń: czym ową strata jest? Czym j e s t?

Konstruktem społecznego przysposobienia? Tym co znane? Obracane, nazwane n a s z.y m. Czy to przyzwyczajenie? Czy to odkładane konfitury z czasu i przestrzeni? Nasze, czyli czyje? Czy przestaje takie być? I czy naszym kiedykolwiek było? Kim jesteś kiedy tracisz? I kim się stajesz?

Doznawanie straty to boleść. Ta,która czy to przestrzenią rozlewa się w ciele,czy supła słowa w gardle,czyniąc z krtani orzech.

Ludwig Wittgenstein napisał kiedyś:

Życie fizjologicznie nie jest, oczywiście „życiem”. Nie jest nim także życie psychiczne. Życie to świat.

Enigmatyczna odpowiedź: świat. Pojemna, nieostra,wygodna. Nadająca się do pamiętników z lat minionych jakby zasłe wspomnienie wypadłe z zielnika. Ciepłych,wygodnych,kwitnących czerwcowymi daniami,kiedy jeszcze wszyscy żyli.


Barack Obama dziewięć lat temu powiedział:

Jako ludzie potrafimy rozpoznać oddalone o lata świetlne galaktyki,badać cząstki mniejsze od atomu. Nadal jednak nie rozeiązaliśmy tajemnicy noespełna półtorakilogramowej substancji,którą mamy pomiędzy uszami.

Jakże mało wiemy, trzymamy się aforyzmów, cytatów,dat, bolesne przeżycia nazywając lekcją, pocieszamy się skorze jakby budując spadochron.

Żyjac tracimy życie. Niemniej,to nie panaceum, nie usprawiedliwienie. Niech zgodzi się w nas rachunek tego strzępki życia,które się tli. Czy Sokrates wejrzenia przez czas i przestrzeń daje nam brzytwę ratunkową? Nie wiem.

Zawsze mamy dość sił ,aby znieść nieszczęście, nawet takie,które dwójkami chodzi.Pod jednym warunkiem,że to nieszczęście cudze.

Zapraszam do dyskusji :):

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s