[567+3] MIKSTURY Z MINIATUR (MZM): O życzeniach (37/366).

Dzisiaj. Krótko. Zanim złożysz komuś życzenia, a ten czas niezależnie od wyznawanych wartości, zbliża się nieuchronnie, albo uchronnie. Wystarczy się po prostu zabunkrować. Niemniej, to czy komuś złożymy czy nie złożymy, zależy od nas… Tak… Może nie w kancik, ale w mandalę, chociaż może się okazać, że do tych mam bliżej, a do tych mam dalej. I warto się temu przyjrzeć, a nie na łapu capu rym cym cym. Przy czym rym to słowo klucz. wysyłać na tony albo przynajmniej gigapaki śmiesznych bardziej lub mniej smsów wierszyków życzeń.

Wiem, smsy, wierszyki, maile, kartki internetowe, życzenia mówione, spotykanie się (albo uprawianie emigracji wewnętrznej) przy wspólnych (sic!) stole… To wszystko to nie tylko tło. Zanim jednak rzucimy się w wir tegoż. Może chcielibyście wiedzieć jakie mam do tego tematu podejście?

Zanim zaczniesz być może kopiować zgrabnie skreślone życzenia, to po prostu zadaj sobie trzy pytania:

Czy w głębi serca (czy nerek) chcę tej osobie dobrze życzyć? Czy to co mnie pcha to jest powszechna siła ciążenia przyzwyczajenia zobowiązania, dobrego wychowania (i tak, to jest powiedzenie ukłute przeze mnie łapki precz)?Bądź szczera, szczery ze Sobą. To także pytanie, czy jestem w relacji z obowiązku, przyzwyczajenia, miłości. Relacje rozumiane sensu largo.

Czy życzenia, które składam być może w wymyślne zdania, albo rymy częstochowskie są dla mnie ważne? A nie dla tej osoby? A jeśli są to moje życzenia, to może dlatego, że tej osoby nie znam… A jeśli nie znam, to może pora to zmienić?

I co zrobiłam w minionym kwartale (nie roku) ale w kwartale, albo z każdym z kwartałów minionego roku dla tej osoby, zakładam, że mi bliskiej, skoro poświęcam Jej i Swój czas na rozmowę, wysłanie maila, czy broń losie, smsa. (No w uzasadnionych przypadkach może być, ale nie jako nawykowe działanie) by życzenia te, które składam jej co roku spełnić? Co ja zrobiłam intencjonalnie. Inaczej to tylko słowa.

Czego Wam życzę na ten rok? Nie wiem… Jestem jednak przekonana, że zdrowia, tak realnie, by Was życie psychicznie i fizycznie nie bolało, nie przeciorało. Wytchnienia odrobiny i realnie życzliwych relacji. Życzliwości w działaniu.

Pozdrawiam. Niech ten rok będzie pełen pomyślnych wiatrów (nie w wyniku przeżywanych sensacji żołądkowo – jelitowych) i dobrych dłoni, wyostrzonego wzroku, choć czasami, oka, nie te z rosołu można przymknąć.

Dobrego dnia.

3 myśli na temat “[567+3] MIKSTURY Z MINIATUR (MZM): O życzeniach (37/366).

 1. Za niebanalne życzenia dziękuję. Szczere życzenia zwykle się spełniają, więc warto życzyć innym, by mieli lepszy humor w ten dzień.. A Tobie pomyślnych wiatrów w zdrowiu, miłości, radości i szczęściu.
  Zasyłam serdeczności

  Polubienie

 2. Dziękuję za życzenia.
  Jeśli chodzi o trzy pytania, to mnie przychodzi do głowy jeszcze jedno:
  czy ta osoba oczekuje życzeń ode mnie?
  Czy są one dla niej istotne?
  Być może są istotne odwrotnie – czyli jeśli ich nie dostanie to utwierdzi to jej niechęć do mnie.

  Polubione przez 1 osoba

  1. Jasne, to spojrzenie, spostrzeżenie jest mi bliskie, też się nad tym zastanawiałam, np w takich okolicznościach… Mnie dziwi oczekiwanie, że nie rzadko urobieni po uszy, nie tylko szykowaniem uszek do barszczu, czy uprawiający spacerologię między grochem a kapustą zmęczeni przygotowaniami, niedospani, spraszający w dobrej wierze -która bywa, że okazyjnie ma ze sobą styczność:śluby, pogrzeby wigilie, wielkanoce- i oczekujemy życzliwości, w takich okolicznościach przyrody, to znaczy. W oczekiwaniu życzliwości – nie ma nic złego, a warto – zwrócić uwagę- że jeśli jesteśmy w pośpiechu napięcie się zbiera, nawarstwianie się spraw, konieczności, wymagań, żeby było najlepiej, a najlepiej minimalnie by osiągnąć level: „doskonale” w sytuacji, gdy nie mamy zbudowanych relacji, gdy nie dba się o nie, oczekiwanie ładu przy stole bywa, że jest marzeniem ściętej głowy, a głowa nie będzie karpia… A jeśli nie można rozmawiać otwarcie, albo nie respektuje się granic drugiej osoby, to „można” próbować „życzeniami”, niestety, niektóre osoby myślą, że można…

   Polubienie

Zapraszam do dyskusji :):

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s