[567+3] MIKSTURY Z MINIATUR (MZM): smutek (30/366)

Mech, mech porasta mechaniczno ironiczno sarkastyczno nieststystycznie statystycznie wyobraźni dom, o pięciu ścianach mieszkania. I pół na stół. Kartografia zdarzeń. Smutek skrapla się listochłodem, listopadem liśćopadem i śniegopadem. Jedenasty miesiąc to zbiór poniedziałków przeżywanych dzień po dniu przez trzydzieści dni, przynajmniej dla niektórych.

Przeżywanie smutku jest nam po prostu odbierane, widać to na przykładzie przełykania i przeżuwania i przeżywania procesu żałoby. Smutek jest niewygodną emocją, bardzo często nie wiemy jak ją obsługiwać- jeśli tak się zastanowimy. A i społecznie jest nam odbierana świadomie, bądź nie przestrzeń do tegoż. I mówimy w pośpiechu, klepiąc po ramieniu, wszystko będzie dobrze, czy to refleksyjnie, czy nie, albo słuchamy nawoływań zewsząd, weź tabletkę, weź pigułkę (i nie, nie mam na myśli np  Dietyloamid kwasu D-lizergowego, który został zsyntetyzowany przez zatrudnionego w  szwajcarskiej firmie Sandoz Alberta Hofmanna -poszukiwał on leku pobudzającego krążenie (sic!) w – 1938 roku – trochę wcześniej naukowczynie i naukowcy po raz pierwszy rozszczepili atom (uranu)- tak to mniej więcej ten sam horyzont czasowy. Hofmann pięć lat po dokonanym przez siebie odkryciu przez przypadek przyjął maleńką ilość nowej substancji, zdał sobie sprawę, że stworzył coś co przekracza granicę poznania). I nie, nie mam na myśli takich pigułek, jestem ich przeciwniczką. I uważam, że zażywanie jest zachowaniem ucieczkowym).

Niemniej, jak często jest nam poddawany pomysł na łykanie pigułek innych: boli Cię głowa, weź pigułkę, boli Cię w lędźwiach, weź pigułkę, jesteś jakaś niewyraźna: weź pigułkę. Nie, nie jestem orędowniczką sztuki cierpienia. Możemy o tym przynajmniej pomyśleć, i powiedzieć: witaj smutku. Powoli, powolutku. Zobaczyć się w sytuacji, gdy przeżywam smutek. W listochłodzie bądź nie.

Zapraszam do dyskusji :):

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s