(539). Grochu (ziarenko).

Strata. Cieńska strużka głęboko gorzka rzeka. Czy to ślad na mapie (której jeszcze nie ma)? Ot, rośnie tętni mijając „od” „do” otchłań co połyka i świat co nie czeka. Cisza, która nie zwleka milczenie co dekoracje nawleka, tłum co racje wyrzeka-rośnie, rośnie strużką głęboko gorzka,gorzka rzeka.

Piosenka bez refrenu. Kolor trenu boso nasącza faktury doliny i góry lasy i chmury …Pejzaże z westchnień i acetylenu…. Ze zdań i mniemań niemań. Atramentowe niebo na głowę. I w buty butne myśli obute myślotrudem i (czy)doświadczone doświadczeniem stwarzaniem pracowaniem, parowaniem czy robieniem? Robieniem nic.

Kiedy to myśli mi się postarzały? Hyc hrycań w hryc. A wzdłóżył się cień wycienił (wyceniając mimo chłodem) marzenia wszystkie, nie – i tak-które we mrzonki dwu i wielokrotki kołowrotki zwrotek wielokropki za nie i które wystawił fakturę.

Jak mi bije serce. Jak serce mi bije.

I to. Źródło, do którego dotrzeć trudno, jak dotrzeć wszystkie swoje tło i światło barwę i kreskꔳatwo”i „trudno” „zabawnie” i „nudno” starania warte stracenia starania starte w starania nierobienie warte robienia myśli warte stworzenia, i cenne czekania.

A jeśli się nie da? To butnie, wychylenia, a jeśli się da? To za jaką cenę… Wejście w cienia otchłanie… I już siebie pewne niemanie. Strata. Cienka strużka głęboko gorzka, gorzka rzeka…Rzeka, rzeka, rze…kła.Kropla po kropli czy szturmu szum… Przelewanie w kreski , w kropki… Wiekokreski… Wielokropki.

Co dzieje się gdy świata spostrzegamy, doznajemy, dotykamy jako turyst(k)a? A co jako autochton(ka)? Gdzie jesteśmy zakorzenieni, zakorzenione? Gdzie tożsame, a gdzie zmienion(e) A gdzie ledwie pędy… po – przed- pędy, pędy tędy i tędy gai się gai czaj się czai przyzwyczaisz się czając gaj, gęstwin by bylić by (liczyć) na być będzie pylić! Kiełkują niezgrabnie sztuką zamyślenia, stanowienie zastanowienie, od tego się wszystko zaczyna. Zaczyn czynu. Ogrom ziarnka grochu, pojęty po trochu.

Zapraszam do dyskusji :):

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s