[617]. Zdążysz.

[40 fingers:Back in black- źródło].

Galaktyki mądrych słów leżą gdzieś obok ośmiu nieskończoności obłoków map marzeń i snów (o lataniu) Pomiędzy milczeniami morza wahaniami marszczeń siedmiu wiatrów i mnożeniu niepowodzeń i wody wodzeń, i za-wirowań,i głosów siódmych wrzeń w wędrowaniu pieśni, gdzieś między cieśniną mnożących się pytań, a zatoką nieuniknionych konsekwencji wypowiedzianych zdań, tylko nie można choćby rzucić okiem nań. Z wygodnego legowiska kanapowego, czy kresek sufi tu.

Jedno jest

pewne — lęk oddala nas od świata, lęk oddala nas od kolorów, rzeczy brzemienne w kształty,faktury, zapachy, od światła, od namacalnego piękna. Od wędrówek i zagubień, od działań i mnożeń, znakiem: marzniesz marsz staje się martwy inaczej zaludniony przez znaki mar gardło staje się wąskie coraz rzadziej i krócej nawilżone głosem, który wsiąka gramatyką nie równoważników zdań

Być na rozdrożu linii papilarnych. W siadzie skrzyżnym. Pielęgnując myśli geometrystyczne kontem rozwartym, pieszcząc te o liczbach niepoliczalnych, znakach nienamacalnych inaczej niż przeczuciem. Mając pod stopą rzeźbę trenu i oddech galopiady. A pod guzami kulszowymi zmarszczki wiersza.

Znak wspólny. Poczucie realizmu. Katedry i listy, kaligrafie ulic, żyłki przestrzeni. Patrzenie w starzenie łuszczenie i powroty, wyślizgane kałuże spacerów. Po wroty. i okna, progi… Szczeliny. Plany plam na wieczór skraplają się niecierpliwością minut.

Zamknij oczy. I mknij, zanikając nie zamilknij poczuj podbicie stóp i każdy ich palec z osobna. Czuj.Czuwaj łagodności moja rozlej się od czubka włosów po małe palce u nóg, krąż, krąż, krąż, zdążysz, zdążysz, zdążysz.

4 myśli na temat “[617]. Zdążysz.

  1. Jakże się cieszę, że jeszcze o mnie pamiętasz i przesyłam niezwykle piękne życzenia świąteczne.
    Zaraz wkleję sobie Twój adres bloga i wpadnę nieco później do Ciebie z wizytą.
    Ślę Ci moc serdeczności:)

    Polubione przez 1 osoba

Zapraszam do dyskusji :):

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s