[575]. Przepraszam za ust…

Trochę się pokróliczkowało, czy po pierwiastkowało czy… ha-ha…Świeży dopływ megabitów, nie chodzi o big beat, uff… Się urwał. Padł, i nie wstał, ni energetyka, ni, widoków, nawet na przeszłość… Błogiego blogu.

[za chwilę dalszy ciąg…]

Dlatego nie było przedwczoraj artykułu, a zapasy się skończyły. Na nic ostrzenie pixeli. I temperowanie temper i temperatur i innych koloratur, na przykład taki jaskiniowy rysunek znacie to malowidło z telewizorni… Za chwilę dalszy ciąg programu… Przeciąg. Przepraszam za usta -usta i i inne erki usterki.

Mogłabym wspomnieć: Okruch. Cytat, który gdzieś do mnie przyszedł

był

został:

Ludzie myślą, że żyją bardziej intensywnie niż zwierzęta, niż rośliny, a tym bardziej – niż rzeczy. Zwierzęta przeczuwają, że żyją bardziej intensywnie niż rośliny i rzeczy. Rośliny śnią, że żyją bardziej intensywnie niż rzeczy. A rzeczy trwają, i to trwanie jest bardziej życiem niż cokolwiek innego.

[Prawiek i inne czasy, Olga Tokarczuk].

A może to oko, które patrzy, oko, które patrzy i widzi, dotyk, który smakuje, czucie głębokie, to fizjologiczne, a nie mata- fizyczne. Ożywia? Jaki jest krajobraz, kształt i obraz, a może kraj, a może morze skraj z pracy Hansa Memlinga? (Portret mężczyzny z listem, ok 1495 r, olej na płótnie, Florencja) Czym nasiąka błękit? Albo… Albo ile odcieni smaku ma brąz połykany przez światło i głaskany przez dźwięk w filharmonii, albo operze… Gdy między szeptem dźwięku, a zamyśleniem zmyślenia myśli błądzi USZYty zmysł doświadczenia. Filozofia smaku. Smak ku…

[Lakme, Netrebko Garanca źródło].

Zapraszam do dyskusji :):

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s