[541]. Citius, altius, fortius. Nie będziesz wystarczająco. Nigdy.

Jeśli to nie pierwszy tekst, który czytasz na tym blogu, występuje duże prawdopodobieństwo, że wiesz, że nie jestem zwolenniczką pozytywnego myślenia…

… (W ujęciu, które przywędrowało do nas z…Wiadomo skąd). W tym ujęciu nie jesteś wystarczająco. Nigdy nie postępujesz wystarczająco. Nigdy. Nigdy nie jesteś wystarczająco dobra/y. Nigdy i nie będziesz nigdy. Jest to element opresji. I… Mechanizm zarabiania pieniędzy. To tak jak z byciem na diecie, nigdy się nie kończy. Chyba, że efektem jo-jo. Yeach jedziemy?!

Gdzie cały ciężar za rozwój jest przerzucony na Twoje barki. I tylko Ty ponosisz odpowiedzialność za porażkę, z której oczywiście można się uczyć, ale to nie zmienia faktu, ponosiłaś/ ponosiłeś na swoich barkach, nogach, lądując twardo na pośladach i znów idąc po nie swoich śladach i czymkolwiek chcesz porażkę holując ze/za sobą , a więc możesz zacząć od nowa. Odnowa od nowa. I kołowrotek się kręci, kręci kręc bęc! Pstryk. Możesz być kimkolwiek chcesz, jeśli tylko wystarczająco się postarasz (znasz to?)a więc od czego zacząć? Od początku, co by tu począć, aby począć. Aby zacząć. Widzisz, czujesz, słyszysz, ten natłok zmian, które musisz wprowadzić teraz, natentychmiast już, w których musisz wytrwać żeby… zaszło x,y, i biegało z. I to z przyjemnością. I jeszcze to utrzymać na jednej nodze, przez lewe ramię, ćwicząc swój sześciopak. Na opak. Ot, tak. Wyginając talię śpiąc na wznak. A to tylko część gimnastyki. Tam gdzie (nie)widoczne są styki. Ten bieg przez płotki maraton nigdy, nigdy się nie koń!czy. Czy koń by się uśmiał? Nie wiadomo. Nie jesteś idealny, i idę dalej w to, nie jesteś idealna, ale właśnie to sprzedają media, książki, znaki,reklamy. Wymagania bez końca, a z drugiej i kolejnej strony kolorowej oczywiście jasne ruchome obrazki szczęśliwego czasu, który nigdy nie ma końca (choć zapewne ma początek- po tym jak nabędziesz:x,y, z), pielęgnowanie lęków, oferowanie lekUff albo chociaż pastylki, multiwitaminy, konfiturki z przestrzeni.

Żeby wiedzieć kim chcesz być może fajnie by było wiedzieć kim jesteś, bo to, że jesteś, nie budzi wątpliwości, a jeśli wiesz kim jesteś, wiesz, że jesteś, więc dlaczego chcesz być kimś innym, kim zapewne nigdy nie będziesz (w takim stopniu jakim chcesz się stać- chociaż lepiej od stania wolę pielęgnować papierologię, spacerologię). Nie będziesz drugim Jobsem/Einsteinem (albo innym Albertem) Marią czy Elizą … To miejsce jest już zajęte. Niepojęte, że zamknięte, ale tak właśnie jest. I nieważne ile byś zaklinał/a i przeklinał/a los siedząc stojąc więdnąc w pozycji lotosu. Szukając wewnętrznego głosu. Nie uświadczysz.

Tak, wierzę w rozwój. Tyle, że nie ukierunkowany w tę stronę. I na nie tak rozłożone akcenty. Wydostać się z kołowrotku. Po woli i po woli. A o silnej i sinej woli już było…


5 myśli na temat “[541]. Citius, altius, fortius. Nie będziesz wystarczająco. Nigdy.

  1. Nie no mnie to strzela w kościach w tym wieku… Chociaż chcę Ci napisać, że jestem zwolenniczką ruchu… Ruchu dla ruchu, i swobody jego wykonywania. Nie, nie popieramy strzelania do chyba, że jest to cenny celny znaczy się żar, żart… Czy jakoś w tak[t].

   Polubione przez 1 osoba

   1. Tu się nie żartuje, to jest poważny blog. Jeśli zaś chodzi o kołczów to szczerze powiedziawszy jeszcze żadnego na żywo nie spotkałem, za to często na nich natrafiam w Sieci. Z tego co czytam wnioskuję, że jedyny dylemat jaki miałbym, gdyby kazano mi do takiego strzelić, to jaką amunicję wybrać 🙂

    Polubione przez 1 osoba

    1. No jak to jaką, jaką, jaką, jak jaką, jak taką co się nie jąka, a nie zaraz, zaraz, nie nie, chłodzi o biologiczną, tylko o taką skonstruowaną w kluczu SMART. Że co tu jest? :-).

     Polubione przez 1 osoba

Zapraszam do dyskusji :):

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s