(61+1). Z przymrożeniem… Z przymrużeniem…

Zmarszczka to nie jest ślad grawitacji złudzeń i pobudzeń pobrudzeń, to tatuaż zmiany, która czasami jest pożądana, a czasami się tuła pukając to tu, to tam, wciskając w szczeliny. O etymologii Dnia Kobiet wspominałam już drzewiej. Nie chodzi o to, by nie obchodzić, albo czynić to szerokim łukiem, chociaż… Ruch to zdrowie, warto jednak zrobić sobie prze rwę, nie mydlić z rwą kulszową, albo rwaniem sztangi, pooddychać głęboko przeponą. I zadać pytanie skąd?

David Hume, w Traktacie o naturze ludzkiej pisał: Reszta ludzi to nic innego niż wiązka czy zbiór różnych percepcji, które (…) znajdują się w nieustannym stanie płynnym i ruchu. Ruch ku.
Jeśli minąć, albo przeszkodzić, przeskoczyć, ową resztę ludzi, to co z tymi co zostali? Wszak lepiej stać, niż dobrze siedzieć. To co zostaje? Staje pomyśleć. Nieustanny, płynny ruch, z którego jesteśmy uszyte/ uszyci, to koncepcja przyrodzona człowiekowi, i nie chłodzi, ba nie biega nawet tylko o Heraktlit_ową zmianę, nawet jeśli jesteśmy ledwie pyłkiem. To że możesz wyciągnąć rękę w przód jest cudem mechaniki ludzkiego ciała, gdzie okiem sięgnąć. To, że nie musisz przy tym myśleć, zasługa propriocepcji, drugim, choć równie ważkim i ważnym. Kwestia smaku, okazuje się, że bardziej: perspektywy. Małe jest (bywa, że bywa) piękne i pożyteczne. Wiedział o tym na przykład Pan Czochralski, a przecież to mózg elektronowy, a ciało to mikrokosmos zdarzeń i zderzeń. Mierzwień i podróży. O krok. O znak, o takt.

Z najlepszymi życzeniami złożonymi w kancik, albo w kulę, nie, nie lecę w kulki, chociaż mam articulatio trochoidea w ciele…

Niech się spełnia i wypełnia zmarszczka czasoprzestrzeni. Niech gimnastykują się neurony. Głębokich oddechów, ciekawych rozmów milczeń, książek, spotkań,napotkań, momentów (o)lśnień. I zapewnień zapomnień, mgnień.

[Siedem życzeń, Wanda i Banda, źródło].

***Zapraszam do dyskusji :):

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s