[529]. …

Senność wymieciona przez słońce i pewność niespiesznych kroków. Siódma rano. Przed poranną kawą unieważnioną przez ból. Jestem ciałem, które odczuwa pulsowanie tętniących natarczywości skraplających się cierpieniem. Startych stale zmierzających ku mnie starości. Tyle słońca w czułym całym mieście, wiosna przebija się przez luty.

***

Ruchome święto słodkości. Wojna postu z karnawałem. A raczej od_wrót_nie. Festiwal ruchomych obrazków w fotoplastikonie.

***

Do wrót świadomości podróżują (f)akty. Medycyna w wiekach średnich to kwestia porażek, okraszona bardzo rzadkimi sukcesami. Przykład przekładu (albo odwrotnie).Aby rany zgrzebnie nie tylko na grzbiecie się goiły, Albucasis (Az-Zahrawi Abu Al-Kasim) przygotowywał specjalną maść skład? Pewne ilości: mielonego mięsa jaszczurki i kraba oraz startej żaby zamieszać, zagnieść gotowe. Praktyka druga. Można też na brzegi ran kłaść głodne afrykańskie mrówki, aby one spoiły dwa jej brzegi bioroboty (a ściślej rzecz ujmując robotnice). Drugą z praktyk, stosuje się również dzisiaj.

Zaznaczyć należy wyraźnie rozkładając akcenty: medyk, felczer, chirurg to trzy różne profesje. Nie należy ich mylić, nade wszystko, ze sobą łączyć.

***

Podróżuje przez geografię spisu treści przestrze ni.(a)Nicując (a)ni nihilując chwilując niechlujnie w palcach konstrukcję fugi. Nic, że uszczelniam uszami szoruję wyłapując (j)/(dźw)ięki. Pod de, potknięcie czy podetknięcie, czy , czy Bach by się uśmiał, a może ledwie tylko leciwie leniwie uśmiechnął- gra grymasu, szkoda ciszy chaosu hałasu. Równo waga (wy) dźwięk ku… Nie w bacco owych form ach forma forma tach, tak tak tak tak tach. Boso. Taka to ucieczka Do innej epoki.

Patrzę w niebo, które konsekwentnie mi ucieka. Piękno pęknięte smutkiem piecze, wiosennym słońcem. To minie. A wokół oczu pojawi się w zamian zagęszczona sieć głębokich zmarszczek.

Zapraszam do dyskusji :):

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s