[524]. Again and again. No pain, no gain’?

A niech będzie napiszę coś, ze wszech miar niepopularnego. Rozwój osobisty, którego dewizą jest mogę osiągnąć wszystko jeśli tylko wystarczająco się postaram, jest mechanizmem, na którym zarabia się biliardy, powoduje wzbudzanie winy. Nie, nie będziesz kimkolwiek chcesz, jeśli tylko w y s t a r c z a j ą c o — a nawet, t r o c h ę więcej się postaram. Tak, to cóż, wysysa się z nas złotówka po złotówce. Piękniście nie?

Zanim przejdziemy do lektury: polecę Ci kilka tekstów, do których możesz zajrzeć, jeśli oczywiście chcesz:

Wola

Tyra satyra…

[Mapa wszechświata Ptolemeusza według Andreasa Cellariusa].
[Mapa wszechświata Ptolemeusza według Andreasa Cellariusa źródło].

Świat, jest piękny, złożony i, tak, niesprawiedliwy. Jednocześnie. Startujemy z różnym bagażem, w różnych warunkach, i zasobami. Nie chodzi o to, by scedować odpowiedzialność za działania, ale o to, by zobaczyć to co jest, nawet jeśli, a i zwłaszcza wtedy, kiedy, jest to niewygodne, warto się z ową wiedzą konfrontować. Chcemy wierzyć, że świat jest sprawiedliwy, i poznany, bo w takim czujemy się bezpiecznie i nad wszystkim mamy kontrolę. No i zawsze, ale to zawsze można myśleć o oku kosmosu, wizualizacji, i sekretach… Jak to szło? Sekret przyciągania i wizualizacji wystarczy. Wszechświat, i wszystko inne nam sprzyja. I wiem to i ja!

Bądź optymist(k)ą ponad wszystko. Nawet w najgorszej sytuacji, jest światełko w tunelu. co Cię nie zabije to Cię wzmocni, Znasz przysłowie recytowane w rytm melodii marsza żałobnego przez zaciśnięte zęby czujesz jak masz spięty staw skroniowo- żuchwowy? Kark, krtań i barki? A co tam, los się musi odmienić jak śpiewał jeden ze starożytnych poetów, Kazik ze Stawszewski. Możesz wszystko zmienić, wszystko zmienić, tak i nie zapomnij, każda, ale to każda osoba ma przecież czystą kartę, nie ma genów, przeszłości, nawet nie, nie chodzi (tylko o błędy) ale przecież rodzimy się w próżni? Nieprawdaż?

Żeby być oazą spokoju. Zen i sen, a i medyt akcja atrakcja uważność, tak, to jest ważne, lecz nie zapominajmy, wszystkie emocje, dosłownie wszystkie są nam potrzebne do życia i tu ważna gwiazdka, to w jaki sposób je wyrażamy, jest niemniej ważne, proszę nie mydlić, mylić jednego z drugim. I to wyraźnie chcę zaznaczyć. Ślimaczkiem, „ślaczkiem”.

Życie jest po prostu po to, by pławić się w szczęściu, a jeśli Ci się to nie udaje to po prostu mało od Siebie wymagasz! Za mało się starasz! Jesteś leniwa/ leniwy, no pora spojrzeć prawdzie w oczy, nawet jeśli są zezowate. To Twoja wina, czy nie pisałam już o winie? Nie, nie mam na myśli czerwonego, albo białego trunku. Najważniejsza, ale to najważniejsza jest ciężka praca, więc łopata do ręki, szpachelek i biczyk do samopoganiania się, a i włosieniczka w ulubionym kolorze i kroju, na plecki nie zaszkodzi, masażyk od razu, dwa w jednym. Najnowszy wrzask mor… Mody. Przecież wszystko co się Tobie przytrafia, to zależy od Ciebie, a jeśli tak nie myślisz, no to już naaajwyższa pora zmienić myślenie, tak na to bardziej pozytywne. Wiesz, może gdyby wywijanie szpachelką, tudzież łopatą, a na pewno, tak na pewno, by było Twoją pasją, to wtedy było by inaczej! No mówię Ci,ba jestem o tym przekonany/a! Jeśli nie wiesz co robić, to zajrzyj w swoje serducho,emocjonalnie poczuj, zobacz, wizualizuj, nie nie chodzi o wizytę u kardiologia/kardiolożki, chodzi o to, że ono Ci podpowie co masz robić, niech szmery w sercu nie będą Ci obce, a jeśli nie to przeczytaj przynajmniej z tuzin biografii ludzi sukcesu. Tam na pewno znajdziesz receptę, jeśli potrafisz czytać oczywiście. 🙂. Chociaż tak, czytanie zwiększa poziom empatii.

Jeśli porzucisz pracę na etacie to oczywiście wszystko będzie łatwiejsze. I zarobisz miliony, jeśli tylko ich nie odziedziczyłaś/ odziedziczyłeś. Wystarczy tylko nauczyć wszystko się zmierzyć, zapisać, tak jak Twoje cele np taka lista to do.Znasz to powiedzenie, że tylko trzy procent ludzi, którzy zapisują swoje cele, i tylko ci osiągają je. Tak, ja także znam tę bajkę, a i tak pomoże Ci SMART No to… To do boju! Kim jesteś? Jesteś zwyciężcom! Wffyszko czego potrzebujesz nosisz w Sobie. Powtórz!Głośniej, tylko z werwą, jeszcze raz, no już…Najpierw się zamęcz, a potem od siebie wymagaj. Życie to projekt, pamiętaj, Twój osobisty. Rozwój.Uj,Ok? Oj.

5 myśli na temat “[524]. Again and again. No pain, no gain’?

 1. Stare przysłowie mówi — naiwnych nie sieją, sami rosną. Od jakiegoś (dłuższego czasu) mamy prawdziwy wysyp owych. Zamiast żyć ludzie ciągle się uczą jak to zrobić, a na koniec przyjdzie walec i wyrówna.

  Polubione przez 1 osoba

  1. Cześć Mario o. Witaj dobrego czytania i komentowania.
   Jestem jak najbardziej za uczeniem się przez całe życie, to jest mi bliskie, lecz przegięcie w drugą stronę także jest niezdrowe. Pozdrawiam, niech Twój dzień będzie dobrym!

   Polubienie

Zapraszam do dyskusji :):

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s