(21/30). Prze,cinek:Od: ot, drobina (2).

Jeżu jak ten czas leci, jak leci ten czas ha, ha, ha-ha, nie ciurkiem, ba, rzekłabym, że rzeką o! Oceniłabym, że Oceanem. Będzie, będzie, o czasie, będzie, będzie i jest. Dzisiaj wpis nr 21 z 30 – czyli zbliżamy się do końca, #iskierki się wypalają, ku końcowi,ku końcowi, co?  Zbliżają. Psssyt.

[żarówka ze szklaną bańką, źródło zdjęcia Wikipedia]. #BoŚwiatJestCiekawy!

Każdy dzień to od­ro­bina życia: każde prze­budze­nie, to od­ro­bina na­rodzin, każdy po­ranek, to od­ro­bina młodości, każdy sen zaś, to na­mias­tka śmierci.

[Arthur Schopenhauer].

Czasami [niegramatycznymi] ale z rzeczy oczywistością, rzeczy obrotem teraz, zaraz i jeszcze, jeszcze, jeszcze potem, więcej niż przyprószona rzeczywistością, świat jest dobrze jeść łyżeczką, a nie chochlą na piechotę chodzić, myślą chłodzić. Zwłaszcza jeśli można się potknąć, podetknąć, połknąć. A tak, można na (b)[o]oku, albo na [w]znak punkcyjny inter In enter- czyli [w]. Odsuwając, przybliżając tęskno tętno chwil.

[Zadanie dla osób chętnych]. Poświęć chwilę, rozejrzyj się wokół. Zobacz, dostrzeż, poczuj chłód na twarzy i w palcach, to ile ważą Twoje kroki. Ale też kolor nieba odbijającego się w kałużach, i to  rozwieszone chmurami nad Tobą.Dźwięk, szmer, poszturchiwanie rozsypane na ulicach. Nie tylko (ale też) temperaturę, siłę wiatru, stonowane barwy i swój krok. Mięśnie stopy, łydki, uda, ruch miednicy, pępek, ruch rąk. Wzrok, czy barki i kark są napięte, jeśli tak, rozluźnij je. Wyprowadź się na spacer. Bez telefonu, internetu i muzyki. Bez pośpiechu. Odrobinkę. Od drobinki po drobinkę po chodniku na drabinkę. Żeby zobaczyć, a co najważniejsze- dostrzec, wtedy można doCenić. Posmakować, przeczuć, przerzuć, poczuć. Mieć, przez chwilę. I dzielić, podzielić, dać i podziękować.

Za co dziś możesz podziękować? A jeśli miałabyś się jutro obudzić tylko z tym, za co dziś byłaś wdzięczna/byłeś wdzięczny?

#iskierki, jutro o 17. Do przeczytania, do skomentowania, do zobaczenia!

Dobrze, że jesteś. :-).

Zapraszam do dyskusji :):

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s