(8/30). Co się liczy.(#iskierki).

Jedną z potrzeb człowieka jest umoszczenie się w teraźniejszości z własnym kubkiem, meblem i planami (nie mydlić z plamami) na przyszłość. Mieć horyzont zdarzeń. Winston [Churchill] zwykł mawiać:

Sukces nigdy nie jest ostateczny. Porażka nigdy nie jest totalna. Liczy się tylko odwaga.

[żarówka ze szklaną bańką, źródło zdjęcia]. #BoŚwiatJestCiekawy!
Ależ czym jest owa odwaga.

Od_ważyć się, czyli w zamyśle, znać wagę czegoś. Wpisany jest więc i moment przekraczania wagi (nawet tej ciężkiej), czasami i po_wagi- czyli nabranie dystansu. Erich Fromm miał rację, w tym, że ludzie rodzą się równi (w to nie wątpię), i różni, to także odwaga, nie tylko jej jakość, ale i możliwości jej praktykowania są różne. Odwaga pozwala nie tylko na poznanie ciężaru gatunkowego, wprowadzenie odmiany, ale również na życie, takie, jakie chcemy prowadzić, jakim chcemy wypełniać dni. Bo cóż znaczy odważyć się? To także odżyć. Dawać życie tętnić nim. Oddychać. Widzieć, słyszeć, dostrzegać. Doznawać. Żyć. Wprowadzać różnicę, i pielęgnować świat. Podać dalej. Zostawiać go lepszym miejscem do życia. Winston mówi oczywiście także o czymś innym, o przemijalności dni, ale moim zdaniem, nie tak, jak to się zwykło odczytywać o kruszeniu się dni, dlaczego sukces tak jak i porażka nie jest ostateczna? Dlatego, że dorastamy poprzez uczestniczenie w przeszłości do podejmowania większych wyzwań. Tak jak homo (czasami ledwo) spaie uczy się na początku chodzić, a dopiero potem biegać (zalewając się potem potem), albo tu truchtać, alboż się tu turlać (lać ze śmiechu).

 

(Zadanie dla chętnych): Pomóż komuś się odważyć, myślą, ale i gestem i czynem. Zrób coś dla kogoś konkretnego. Uczyń świat lepszym także w tym aspekcie. Wierzę, że możesz, wierzę, że chcesz..

#iskierki

Czym dla Ciebie jest odwaga? Proszę zostaw komentarz.

 

(podkreślenia własne).

 

 

3 myśli na temat “(8/30). Co się liczy.(#iskierki).

    1. Dzień dobry. Miło mi, Ciebie powitać, wiem, że jesteś tu nie od dzisiaj, mam zwyczaj witać wraz z pierwszym komentarzem. Dobrego czytania i komentowania.
      Dziękuję się za podzielenie się, to ważne, a na powagę też jest tu miejsce. To piękne. Kusi mnie o dopytanie, o ciąg dalszy, ale szanuję, w wolności. Pozdrawiam!

      Polubione przez 1 osoba

Zapraszam do dyskusji :):

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s