(3/30). Ostatni. (#iskierki).

[żarówka ze szklaną bańką, źródło zdjęcia] #BoŚwiatJestCiekawy!
Ponieważ nie wiemy kiedy umrzemy myślimy o życiu jak o niewyczerpanym źródle. Jednak wszystko dzieje się tylko pewną ilość razy, tak naprawdę bardzo małą ilość. Jak wiele razy wspomnisz jakieś popołudnie z Twojego dzieciństwa? Popołudnie, które jest tak ważną częścią ciebie, że nie wyobrażasz sobie życia bez niego. Może jeszcze cztery lub pięć razy, może nawet nie tyle. Ile jeszcze razy ujrzysz pełnię księżyca? Może… a do tej pory wszystko wydawało się nieskończone.

[Paul Bowles]

 

I moja refleksja, z którą chciałabym żebyś pochodził/a. Dlaczego tak bardzo gloryfikowana jest umiejętność/ możliwość wykonania, doświadczenia pewnej czynności po raz pierwszy? A nie po raz ostatni. Otóż tak, istnieje pewna trudność, w tym, że nie wiemy kiedy nastanie ten dzień, kiedy przyjdzie nam zrobić, coś po raz ostatni. Kochać, śmiać się z kimś kogo darzymy sympatią, rozmawiać… Czcionki nie wystarczy by wymienić… Przy najbliższej sytuacji, pomyśl proszę, że to co właśnie robisz, robisz po raz ostatni. Czy ta świadomość by coś zmieniła w Twoim postępowaniu? Co zrobił/a byś inaczej? A może nic?

Zostawiam Ciebie z tą myślą.

 

#iskierki

 

8 myśli na temat “(3/30). Ostatni. (#iskierki).

 1. Grubo. Dobry tekst. Może dziś ostatni raz ……
  Przytulam się do żony, całuję dzieci na dobranoc, czytam im bajkę, patrzę na świat, oddycham, czytam bloga….wspominam co robiłem 10 lat temu, słucham ulubionej muzyki… o nie….. tam musi być ciąg dalszy…..

  1. Miło Cię czytać! Miło Cię widzieć.
   Tak, może to ostatni raz…

   W listopadzie będą królować na tym blogu krótsze wpisy. A gdzieś tam w planach majaczy refleksja na temat książki górskiej.

   1. Krótsze,….. jeżeli tak dobre, niech będą krótsze, …książka górska… ciekawe jaka ?…..ja obecnie książkowo jadę po raz wtóry do Babadag….

    1. Zapraszam do towarzyszenia, #iskierki będą ukazywały się codziennie, w listopadzie, o godzinie 17.00.

     Babadag mam w planach, ale chyba tych dalszych. Tym bardziej, że to jedyna, którą mam Stasiuka. Mam trzy do wyboru (górskie). To znaczy, wybór już się dokonał, tylko nie kolejność, a czy ciekawa- to nie wiem, chociaż to druga, którą będę czytała tego autora, jeśli jest tak dobra jak pierwsza, to będzie dobrze. Tylko, że gruba, więc czytanie będzie też takowe.

     (Wszystko za K2) Czytałeś może? Zamierzasz przeczytać?

     Chyba ten wpis może Cię również zainteresować (tak mi się skojarzyło, pamiętając naszą dyskusję o cukrze).A tu, jeśli lubisz kawę:
     https://wp.me/p59KuC-1vs
     https://wp.me/p59KuC-1vw
     https://wp.me/p59KuC-1B6

  1. O czasie w #iskierki też będzie. O tym, jak go znaleźć. 🙂 Pozdrawiam serdecznie. Miło Cię czytać. Planujesz pisać swój blog?

   1. Czas. Ja nie lubię się spieszyć, a muszę. To mnie spowalnia. Nadal nie wiem jak znaleźć najcenniejszą walutę dzisiejszych czasów. Ciebie też miło czytać. Żeby pisać, żeby pisać coś co inni przeczytają, to trzeba mieć coś do powiedzenia……. I w tym cały sens. Czy ja mam coś do powiedzenia światu, jakiemukolwiek światu…. z tym się zrzymam, to mnie boli….. Miłej nocki.

    1. To ważne co piszesz. Nigdy nie spotkałam się, by osoby, które nie mają światu nic do powiedzenia tak naprawdę, kiedykolwiek się nad tą kwestią zastanawiały.
     Wnioskując na podstawie naszej, krótkiej, znajomości. Moim zdaniem masz coś do powiedzenia, coś ważnego. Bez Ciebie świat byłby inny. Bez spostrzeżeń dotyczących codzienności, szacunku jakim darzysz Góry, lektur, rozmów, komentarzy.
     Czasami oczywiście warto dać sobie oddech pożartować. Uśmiechnąć się, zauważyć niebiesko-stalowe niebo,mgłę, albo przebijające się promienie słońca, cytat, który nas porusza, rozmowa. O czasie będzie w swoim czasie, czyli wkrótce. Podczas ważnych dla nas chwil nikt nie gra fanfar, co nie znaczy, że ich (tych chwil) nie ma. Życzę Ci, niech Twój dzień będzie dobry, gorąco wierzę w to, że możesz go takim uczynić. Niech Twój czwartek będzie dobry!

Zapraszam do dyskusji :):

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s