[(4+1)+2].[5+2].[(25)+3]. Echo, ech.

[Anapurna from Pokhara, albo inaczej Szczyty Annapurny, źródło zdjęcia].

 

 

(…)Pasma komórek mięśniowych i komórek nerwowych, pasma beleczek kostnych oraz tkanek licznych narządów i połączenia między nimi tworzą zręby ciała.

To my.

[Pasma i smugi, Janusz Limon, Słowo Obraz Terytoria, Gdańsk 2017, s.5].

 

 

 

 

Patrzenie na zieloność odpręża. Pisałam. Rymy, rytmy, rytuały oddechu, śmiechu, ruchu. Skwar i gwar bezmiar miar, kształty, kolory, faktury, wzory. Rozmów, kroków, spojrzeń, skojarzeń, śmiechu pośpiechu i mgnień zdumień. 

Kalejdoskop chwili zanurza nas w czasie i przestrzeni. Bez wad (wzroku) (jeszcze). Z refleksem zdarzeń i zamierzeń. Tacy młodzi w patrzeniu na naszą starość nigdy nie będziemy.

 

Może i mamy na języku okrągłe zdania, dziurawe kieszenie pełne buntu i zapas oddechu.  Cytaty na nie każdą okazje, ale przynajmniej na niektóre. Wyłuskane mniej, a bardziej zadyszane zdarzeniami. I pamięć, która rzeźbi hipokamp. Mapę zmarszczek niczym drogowskaz d(l)at. I tę pogodę ducha i dialog ciał(a).  Smak, melodię, która porusza spacer wspomnień. I tęsknotę za upalnymi godzinami, wtedy kiedy nie istniał czas. Tylko niebo błękitne, chociażby odbite w kałuży. I…

 

3 myśli na temat “[(4+1)+2].[5+2].[(25)+3]. Echo, ech.

      1. Samopoczucie dosyć dobre, bo jeszcze do mnie nie dociera, że wkrótce obrona. 😀 Na razie zobaczymy, co mój promotor na moją pracę powie, o reszcie będę myśleć później.
        Miłego wieczoru życzę!

Zapraszam do dyskusji :):

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s