[427]. Notatki na mankietach dat.

Mijam, palce trą kontury i faktury, barwy i zapachy. War

war wargami

war

stwa

po warstwie

mi

mi

jam.

ja

mmm.

Mijam place zabaw, pejzaże sztuki i sztuczek, mary i tony wybiegów, porcelanowe filiżanki,w których wyschło na(-)wet (nawet) wspomnienie o kawie, jawie i ślinie i smaku smak ku refrenów nocy bez zmierzchu i powietrza nadal krążą po(s) krajobrazie żył i tętnic. Nic.Ni.

Mijam. Place, ulice, kraj i obraz(y). Mapy nicujące bezdroża nić nie- państw, nie-rzek(ł), nie-je[ę]zior mórz oceanów.Kropla ledwo.

Mijam (nie)obecności rozgaszczające się coraz częściej, coraz gęściej, coraz śmielej. Echa, ha ha gorzki smak w ustach upał, piasek, pył, afar. Mapy kosmosów upijają. Się rzeczy oczywistością i ciał obrotem teraz (teraz- zaraz, zaraz-potem) i po- (w)tem. Mijam. Jam, mmm.(O!)mmm.

Uczy żegnać przy-szło-oś-ość. Układ współ i rządnych rzędnych. Matematyka nieprawdopodobieństwa, a na pewno przypadku głaszcze godziny,może tylko sekundy, może oddech  tylko.

 

Mijam, palce trą kontury i faktury, barwy i zapachy. War war warstwami mijam.

8 myśli na temat “[427]. Notatki na mankietach dat.

 1. A wiesz co się stanie, jeżeli naszkicuje się zarysy dwóch słoików z dżemem, z których mniejszy ma się tak do większego, jak większy do obydwu na raz? kon-fi-tury 😉 Ewentualnie kon-φ-tury…

  A rumak-donosiciel, który ten dżem potem zje, to zwykły koń-φ-dent 😉

  Polubione przez 1 osoba

  1. Tak, tak! A jeśli jesteśmy przy tym, albo przy tamtym. A w programowaniu nie ma metafor,ale czy na pewno guzik z pętlą? Jest przecież meta for-a. No przynajmniej w niektórych językach np taka pętla, „jeżeli____ to___”. Zaskoczyłam Cię? :-).

   Polubione przez 1 osoba

   1. Wymieszałaś rozgałęzienie warunkowe („jeżeli coś tam to zrób to, w przeciwnym razie zrób tamto”) z pętlą („zrób to siedemnaście razy” ewentualnie „zrób to dla każdego elementu w tamtej kolekcji” czy też „rób to, to i jeszcze to dopóki nie wystąpi tamten warunek).

    Co nie zmienia faktu, że w niektórych językach faktycznie można skonstruować rozgałęzienie warunkowe za pomocą pętli for(…) zamiast zwykłego if(…). Trochę jakby robić kogel-mogel za pomocą koparki: da się i ktoś prędzej czy później tego spróbuje 😉

    Polubienie

    1. Coś w ten deser! Deseń… Niezłe konfitury tury różne.Tak można, a nawet trzeba, rozgraniczyć dwie powyższe sytuacje…
     PS. Malownicze porównanie… Koparka w jajku….

     Polubienie

Zapraszam do dyskusji :):

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s