[389].

To będzie jeden z najkrótszych wpisów tutaj.

O czym jest ten obraz? Gdzie jesteś kiedy go oglądasz? O czym myślisz kiedy na niego patrzysz i co widzisz, co decydujesz się zobaczyć? A czego jednak nie decydujesz się dostrzec?

 

[Dziewczyny w zieleni, August Macke, Nowa Pinakoteka, Berlin, źródło].

 

 

10 myśli na temat “[389].

 1. Jestem w lecie, jest ciepło, beztrosko i pachnąco:-)
  I ciekawe Twoje pytanie – czego DECYDUJĘ się nie dostrzec…
  ….
  Po długiej chwili zastanowienia…. Nie wiem…
  Albo nie chce mi się tak długo pisać;-)

  Polubione przez 1 osoba

   1. Byłam, byłam… znaczy jestem:-). Nie komentuję, bo Twoich wpisów nie da się skomentować kilkoma słowami, a na dłuższe brak warunków.
    Nie napisałam, ale samo Twoje pytanie pobudziło mnie do myślenia i było ciekawie:-)

    Polubienie

    1. Ten medal ma dwie strony. 🙂 Wpisów też nie piszę na raz. To znaczy są też takie, ale czas i tak się inwestuje.Sama wiesz doskonale po co wypuszczać coś, co nie jest pełnowartościowe. Oczywiście, nie chodzi o to, że ktoś/ia się zgodzi z postrzeganiem, czy widzeniem, czy rozumieniem danej kwestii (chociaż jeśli tak, to to może być miłe) Taka kolej rzeczy. Przynajmniej ja tak mam. Napisałam, bo dobrze jest przeczytać słowa kogoś, kto czyta. Nie tylko dlatego, że ma się poczucie, że słowa nie trafiają w pustkę, ale również dlatego, że z tego ma szansę wykluć się nie tyle zaczątek dyskusji (co być może) co np inne pytanie, czy spostrzeżenie. I doskonale zdaję sobie sprawę, że czytanie blogu jest wkomponowane w różne zajęcia, ważne, bardzo ważne, i te mniej. Serdeczności. Dobrze, że piszesz. )

     Polubienie

 2. Jest w nim coś niepokojącego. Dokładnie w środku kompozycji. Może to, że drzewa zlewają się z sukienkami? Czy wszystkie dziewczęta widać, czy żadna się nie zgubiła? Skojarzenie z Piknikiem pod wiszącą skałą jest bardzo bliskie wrażeniu jakie mam.
  .

  Polubione przez 1 osoba

  1. Cześć,
   A może to dobór kolorów i nie ruch jako przestawienie postaci, ale ruch pędzla? Jak myślisz? A jeśli się zgubiła, to czy to ważne? I gdzie teraz jest?

   Polubienie

Zapraszam do dyskusji :):

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s