[379]. Zapowiedź: /Albo: Lakmusowy/.

Labirynt. Lapidarium. Las>Lakmusowy< (papier(ek)))? Grzegorz Turnau wydaje album: L z okazji swoje okrągłej rocznicy urodzin. Jest to być, mnożę? Może podróż przez czas.Po widokach na przeszłość (album pt: 7 Widoków w Drodze do Krakowa) roztaczamy kraj_ (i )_obrazy wspomnień, zapomnień, i (prze)widywań?   Dwadzieścia dwa lata temu Teresa Kotlarczyk zaproponowała Kompozytorowi współprace przy okazji powstawania cyklu programów poetyckich, które kiedyś, czyli w zamierzchłej epoce (kiedy to teksty piosenek tworzyli, w większości ci, którzy się na tym znali) były bardzo popularne. I tak powstały melorecytacje, albo rzeczone formy, które łączyły tekst z melodią.

Koszula, którą zdejmuje Grzegorz Turnau, zdejmuje z półki, ocala(jąc) od zapomnienia. Powstała w sposób następujący „rad nie rad „do istniejącego demo, dograł w tym roku swój głos. Co oznacza, nie mniej, nie więcej podróż w czasach i przestrzeniach. Oto „duet”, zapowiadający dwupłytowy, a w z a s a d z i e trzy płytowy album (podwójne cd) i dvd (już trzecie w dorobku Artysty (pierwsze z teledyskami: płyta: Do Zobaczenia,drugie koncertowe:Och Turnau, Och Teatr).

Proponuję wysłuchać (wsłuchać się) w wiersz Tadeusza Śliwiaka, i warstwę muzyczną, oraz, zobaczyć pomysł na promujące wideo.

[Muzyka  i wykonanie: Grzegorz Turnau,
Słowa – Tadeusz Śliwiak, źródło nagrania].

Drobiazg w oczekiwaniu na album, który swoją premierę będzie miał  trzynastego października 2017 roku.

 

 

Zapraszam do dyskusji :):

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s