[377]… By powrócić.

Zastanawiasz się może czym jest uroda?

Czym jest i jak sma(kuje) uroda chwili? Barwy, zapachy, smaki, faktury, spacery, wzory. Mozaiki, gesty i tiki. To wysłuchanie koncertu w filharmonii,  gdzie dźwięk ma nie tylko brzmienie, ale i smak, zapach i obraz, to fuzja, i przenikanie, synteza, trans-fuzja, podróż w czasie, nie tylko dlatego, że niektóre z nich potrafią opaść jak mgła tuż przed świtem. Kon-

tekst-

-Ty

Niektóre  z nich mogą unieść się jak pyłek, zawrócić

Twoją uwagę, rozbawić, połechtać, czy rozbabawić, a Ty jesteś na konkretnym krześle, czujesz ciężar swojego ciała, widzisz ludzi może niektórych zasłuchanych, i tych co grają, i tych co nie słuchają wcale. Otula Cię muzyka, którą możesz odbierać wieloma zmysłami, w antrakcie napić się kawy, pójść na spacer, albo spojrzeć w niebo. Gdzieś tam zobaczyć konfiturę pośpiechu, i zmęczenia, by znów powrócić… Żeglować od przestrzeni do przestrzeni. Przez muzykę, która nie poddaje się testamentom i lamentom, stworzona w konkretnym zdumieniu, czy rozpaczy, rozpatrzy, a może właśnie z pobudek grawitacyjno- praktyczno zobowiązaniowych (kolejny rachunek za prąd). I znów trzeba będzie zrobić zakupy, i stać nieserowych kork_ach!, odebrać dzieci ze szkoły i lekcje od życia….

…(być może, być mnożę) Twoje myśli. Kołyszą się od akordu do akordu.

 

Niezależnie po której stronie partytury siedzisz.

 

[Daniel Barenboim piano Manuel de Falla – Nights in Spanish Gardens, Chicago Symphony Orchestra, źródło nagrania].

2 myśli na temat “[377]… By powrócić.

  1. Podobnie mam różne asocjacje, gdy czasami jezdze do Muzeum Iwaszkiewiczow do Stawiska pod Warszawa na koncerty muzyczne. Cale zycie mi przelatuje w myslach z dzwiekam Zrodla Aretuzy np. Tak zawsze chcialam zajmowac sie rzeczami wznioslymi, a nie przyziemnym praktycznym zyciem. W pewnym sensie tak akurat zycie mi przelecialo, z literatura, muzyka i takim estetyzowaniem. Ale rodzina w znaczacy sposob na tym kiedys ucierpiala. Chcialam zyc inaczej i nieprzecietnie. Tak tez to sie odbylo i nadal trwa.Ale mysle, ze moze wiecej czasu spedze teraz z wnuczkami niz z corkami kiedys. Pozdrowienia.

    1. Cześć! Jak miło, że piszesz!
      Wiesz, że Iwaszkiewicz książki ze swoje książki układał kolorystycznie? Co jakiś czas, do mnie wraca to nazwisko. Czuję chęć, że być może sobie zapoznam się z tym co i jak pisał, ale co najpierw? Wraca do mnie to jak był na na ślubie Baczyńskich, albo przez inne sytuacje.

      I co żałujesz decyzji? Możesz (jeśli chcesz oczywiście) napisać o tym więcej? Uściski.

Zapraszam do dyskusji :):

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s