[(95+12)+1]. Elmo.

O czymś innym. Zmieniła się koncepcja. Teraz antykoncepcja? Jaaaaazu, nie. Znaczy, tak, jak najbardziej. Stałe Bywalczynie, Bywalcy zauważyły/li, że mniej jest muzyki na przykład takiego jaazzu przez wielkie, ogromne dży. Jestem zdania, a będzie to zdanie złożone, w mniej lub bardziej staranny kancik, chociaż nie wyprasowane, że muzyki jak wszystkiego trzeba nauczyć się słuchać, czuć i rozumieć. Zachęcam Cię do przysłuchania i przesłuchania albumu, który ma już swoje dziewięć lat, (Elmo). Dlaczego właśnie ta? Bo jest energetyczna, i na pograniczu gatunków (funku, soulu, jazzu, jazz-rocka, ecperimental) bo jest tu kilka nawiązań np do Johna, co prawda, to prawda John jeszcze raz tego nie zagrał, ale Fin, a i owszem. Dla osób, które lubią wyraźną linię gitary, nut[k]ę zadziornej radości. I szczyptę szerzę mam problem   z tym, które nagranie dać na przynętę, zachętę. Może nie potrzebnie zapytania mnożę, i niech będzie owe tytułowe. (Chociaż otwierające jest bardziej zakręcone), A może na chybił, (może) trafił?

 

[Iiro Rantala Trio Elmo, Rockadillo Records,data wydania 30.04.2008,żródło nagrania].

Dasz się skusić?

 Może ktoś mi powie, albo napisze, że nic nowego, że takie mariaże już były. Były, gdy ktoś/a już słyszała Iira Rantalę (czy solo, czy z zespołem) z pewnością rozpozna jego styl, ale nie wróży to powtarzalności, znużenia, czy znudzenia. Smacznego słuchania

2 myśli na temat “[(95+12)+1]. Elmo.

  1. Z pewną zgrozą spodziewałem się wpisu o pewnym pluszowym bohaterze telewizyjnym, którego pokochały dzieci, a nie znosili dorośli. A swego czasu „jego” lalka była powodem wielu dramatów w trakcie amerykańskiego przedświątecznego szału zakupowego.

    1. A tu taka niespodziewajka!
      Tak też myślałam, czy Ktoś będzie się kierował takim przeczuciem? Ale tytuł nie był motywem przewodnim.

Zapraszam do dyskusji :):

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s