[371]. Jubilaci /albo: coraz (zi)mniej/.

Coraz zimniej. [Nie]mniej, tylko zima się nawet czcionki ima. Dzień chudnie z centymetrem minut. Nie z ud, albo z cienia cieniorytu tu. [o]Ceń sobie cień Uda się Grzeję się tylko myślnikami myśli. Ścierając notatki na mankietach. Ach.To jeszcze nie mróz, ani lód. Kruszy, kurczy się krótszy czas. Tyje noc. Gęstnieje oddech.

 

***

Może rację miał Stanisław posiadacz trzyliterowego nazwiska, dzisiaj już 96 letni, nie tak dawny Jubilat. A jednak skrzy się czcionka gdy czytasz: Wszystko jest znacznie bardziej skomplikowane, aniżeli zdolny byłby pojąć umysł człowieka(…)

A może nie? Dopytujesz zdrapawszy zamysł zmysłem myślenia,czkawką mylenia skwapliwiej popiwszy,acz nie pokpiwszy,   [ha(-)ha]ha dwa o, echooo ooo Stanisław nie odpowiada. Abonent poza oko(ło) orbitalnym zasięgiem. [Zo]stały książki, litry liter, i dania ze zdań. I cytaty położone nań, jak ten:

Kiedy technicy nie wiedzą co się dzieje, bogactwem słownictwa dorównują lekarzom przy konsylium nad beznadziejnym przypadkiem.
Przepadki. Przeprowadzki. Drugi Stanisław, także jubilat,że  łypie tylko ok(iem) (przy)widzenia, na Pierwszego Stanisława. Obaj milczą choć dalej mogą mówić.A m[n]ożę nie? Jedno pewne, przestawisz zegarek z trzeciej na drugą. Młodość. A może mdłość, oś, czy ość? MajaCzy nauka o pięknie.

***

 

[Cytaty należą oczywiście do Stanisława Lema, a Drugi Stanisław to oczywiście Stanisław Ignacy Witkiewicz, Witkacy]-arytmetyka nie ma tu nic do rzeczy, nawet do matematyki.

Zapraszam do dyskusji :):

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s