[(15+2)+(334)]+1. Klamry (II).

Moment.
Bez mięt. I ów skończyło się rumiankowanie. Bez. Podwyższonych pięt. Stóp znaczy. Nie procentowych, tych i owych ścięgien achillesowych. Temperatury utemperowane.

Chmurlandia, i wino-wajca burza, grad znad myśli. Spal-onych. Bary ton ów takich już nie ma, odtaje czcionka. U…au. Upał. Uśmiecha się przez zielon-ość. Pomieszana, pomarszcz-ona hałasem. Trasa coraz to szybszego ruchu. Nawet w sierpniu,tuż za oknem (tym na świt, i tym na świat). Fastryga czasu, fatyga zmarszczki. Zbieżność równo-leżników, zależników. Mnogość

Moment.
Mięta złamana sokiem z maliną. (I potęgą ten tego, pierwiastkiem m(n)oże? nietęgą miną. Oddech.

Moment.Trzeci. <czyli już nie tango, a jeszcze nie bryż)
Klamra. Light Made Lighter. Trio forte pianowe. Nawiązanie do myśli Evansa (Billa), a więc chwila. Jeszcze nie czerstwa, a już czwarta. Puszczanie kręgów na pięciolinii, oka do Keith’a (Jarrett) albo Matthew (Shipp’a). Lewa ręka. Instrumenty, których rolą jest niejako pilnowanie (wyznaczanie rytmu) mają urlop.Nawet jeśli to już było…

Zastanawiające są krzesła w wizji Mariusa Borgeauda** Przecież nikt na nich nigdy nie siedział…I nie zamierza. Nawet owad z rzędu prostoskrzydłych (Orthoptera) symbol niestałości.
Co innego obrazy Hollanda. Vermeera. Czy tego no, co w nazwisku ma ukrytą rodzinę... A oprowadzał możnych po swych pracowniach i był mistrzem reklamy. RemBRAndT. A i ten, co w zasadzie i w kwasie niewiele o nim wiadomo… Albo…Albo poczytaj[my] listy. Tam zawsze spokojniej? One mają przyszłość choć przeszły (i doszły) z przeszłoteraźniejszości. My z XX wieku z szelestu papieru.

Klamry.

A cień się wzdłuża (na obrusie).

*Nawiązanie do albumu C. Taborna Light Made Lighter, z 2001 roku, zwłaszcza do nagrania otwierającego album pt.Bodies We Came Out Of.
**Marius Borgeaud, Biały pokój, Kozmo, dziękuję za przypomnienie o tym obrazie!

Jedna odpowiedź na “[(15+2)+(334)]+1. Klamry (II).

Zapraszam do dyskusji :):

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s