[345+1].Pod scriptuarium.

Refleksologia.Sanatorium myśli. Sztuka (ta uważana za dobrą, i ta, która rzeczyoczywiście nią jest)  nie obroni się sama, nawet sztuka mięsa, no chyba, że jesteśmy wegetarian/kami/nami to wtedy szansa jest na sukces… Errare humanum est...Majaczy niby gest, szelest.  Smuga ścieżki.Sztuka szuka ujścia, czasami [przeszłymi, i szłymi szybciej, coraz to szyb…ej, to wolniej, nie w sam raz,  przyszłościowymi horyzontami zderzeń i zdarzeń, jak kurzem]. Czeka na o[d]krycie. Być m[n]oże  zimniej jest w tych stronach świat[ł]a? Takie mamy klimatorium. Klimakterium renesansowego zmęczenia znaczenia się zmienia, mienia z imienia. Niestety.

Czytania książek, obcowania z obrazami, nie chodzi o retoryczne prztyczki i gimnastyczne potyczki, słuchania i słyszenia,dostrzegania, obcowania, muzyk trzeba się nauczyć, żeby umieć, aby czerpać przyjemność. Wierzę w wiedzę, rzetelność przygotowania, szacunek, dystans  szans i ten do siebie, i biegi na orientację.

[Mich & Mitch and Zbig łodeggy, źródło nagrania].

[Mirch & Mitch and Zbigniew Wodecki w Studio im. Agnieszki Osieckiej, 3 Program Polskiego Radia, źródło nagrania].

 

5 myśli na temat “[345+1].Pod scriptuarium.

  1. Pierwszy listopadowy wieczór lat temu kilka. Ulica między cmentarzami Rakowickimi w Krakowie pachnąca wonią świec i zniczy … i ta grzywa widoczna z daleka obarczona jeszcze wnukiem niesionym na barana…. graj Zbysiu tam w gorze i dzięki za te wstawki niespodziewane

Zapraszam do dyskusji :):

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s