[342]. (400 x10¹²) albo: Smuga Świat(ł)a.

[Idąc zawsze idź, Grzegorz Tomczak, źródło nagrania].

Homo sapie[ns] buduję konsekwencję właśnie wtedy gdy po raz kolejny wstaje, decyduje i robi jeszcze jeden krok. Właśnie wtedy gdy grawitacja w uszach i żyłach dudni najgłośniej. Nauka chłodzenia, nauka chodzenia[1,2,3].[ Przy][po]wieść o ratowaniu, a może opowiastka o radowaniu? Maj uderza  w nozdrza dawno zapamiętanym zapachem. I nasycone inkaustem niebo spada na gimnastykujące się myśli.Się my[d]li w smugach, gramach, gamach, gafach i grafach świat[ł]a. I zieloność jaw, traw wdziera się do źrenicy oka tuż przed zmierzwionym, nieco zniecierpliwionym i z[dręt]wiałym jeszcze [zmi]e[rz]chem. [D]jeszcze dreszcze i grama[tyka] tyka. [u]tyka, tyk, tyk, ty…

Pośród innych w krwi wyodrębnić można sześć miliardów bilionów cząsteczek hemoglobiny (400 x10¹²). Następują ciągi reakcji chemicznych, dzięki którym pozyskana zostaje energia do ż.ycia.

A [a]lchemik (z obrazu Thomasa Wycka) tak samo ćwiczy się w przełykaniu wiedzy i przymykaniu powiek. Po wiek dwudziesty pierwszy. To pewnie re_akcja alergiczna na  kurz.

 

PS. Długi wpis już w poniedziałek (wieczorem).

2 myśli na temat “[342]. (400 x10¹²) albo: Smuga Świat(ł)a.

Zapraszam do dyskusji :):

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s