[316]. …I wiesz[cz], co jest grane. Absu[ra]da(va)lium (#2).

Gdy nocą grzęźnie zgrzebnie grzejąc  w ciszy myśli myląc i blednąc, mącąc, biadając, i (czasami, niegramatycznymi) majacząc. Nuci i nudzi. Trudzi i brudzi. Starte stare straty budzi ...I bredzi? I brodzi, nie szkodzi.To dając to zabierając. [Jak]by zbiegł i czas i swetra w praniu ścieg…Pada, pada melancholia i śnieg. I cień i nicień i  śnieg. I śnieg i śnieg. I bieg, i bieg i …

(Z)bieg(ł).

Śnieg, śnieg, śnieg, pada, pada śnieg.  Gdy uwiera i umiera zdaniami złożonymi w obietnicach i  bitwach i spacerach, na  najwcześniejsze: „dużo później” co (wy)stygnie i gnie się w kant, w czasie dokonanym. Skonanym. Gruźliczo groźnym czasem_tańczącym z (ow)ni[c]kami. Niedokończon…[m]ymi? Niemymi.  Nie, nie,nie mym. Może bladym. I ballady Cisz. Sza szsza. Cisz(a) a cisz. Z wysokiego Cis(ł): Spojrzenia, wejrzenia. I wrzenia. Gromy.Dramy. Damy. My? Damy i Walety. Nie. Nie, niemy?  To nie my. Toniemy. Nie, nie, nie my. Zabawki, wspomnienia, napomnienia, wybiela? Wybiera? Z(a)biera. Czucie: a szkiełko i oko(liczności). Czucie pogody dla bożyszczy, a tu coraz m(n)iej (wy)god(n)y widok na morze, widok na: może  potęguje i mrozi i mnoży, (po)widoki na przeszłość i (za)szło(ść), czy na przyszłą ość. Nie czerstwość nie czerwcość. Przyszła przyszłość. Przeszła przeszłość czy bez mała (zo)stała? Czy (z)leżała. Dziwna to p(r)oza. Całkiem poza. Czy może zaszła w…  Na   nie dość wystygłe dość:  „dość”. Czy zdążyła dojść? Proignoza na jutro.W (k)ościach łamie.  Woda, woda, woda wzbiera. I jeszcze. Drepcze. Depesze: Dreszcz na deszcz, czy może jeszcze: dreszcze na deszcze? Deszcz. sz cz. Drę. szcz. W gąszczu. Przemoknięte nadzieje nadziewają się na godne głodne kawałki nadziewane]dziejami. A tu jednak (nasi) byli byli. Może i nawet mili? Myli? Li My(dl)ili. Czy mdli już? Czy może oni (nie) międlili?  Ablucje w [r]ewolucje? Uroda soczysta czy czysta szyta na miarę, czy ta, czy tamta? Czy tam(ta) zgrzyta? Czy z ust, a może gest(_)ów czyta?  Czy to czyni czysto bez [e]m_fazy? Czy  na miarę. Czy na marę, czy na wiarę, czy może  Szansą szasta, wzrokiem chlasta ta, lub inna, całkiem winna* choć… Niewinna. (Nie)wierna? Jeszcze nie minie choć nie rzadko ma nie tęgą minę (do złej ery), chociaż cz/(g)ęściej na minę w tańcu nadepnie niż w niebo- wcięty w niebo- wzięty, spokój nie święty (zo)stanie.(Za)stygnie Prędzej stęknie, prędzej stęchnie niż wymięknie. Częściej  wymięty niż [(wy)mierny wymienny] ..Niżu Wyż to jednak, czy na boku, czy na wznak. Czytać to należy tak: „Uśmiech lo[to]su”. Pro_czyli_ za życia. Za życia. Proza.

*Od wina oczywiście, takiego naparu dla paru napoju. Jednocześnie, zaznaczam, że nie promiluje, nie promuje napojów procentowych, tych lub może owych. Żadnych. Alkohol szkodzi zdrowiu.  Wody. Mineralnej lepiej zażyć. Oczywiście. Albo nie lada też jest  gorzka czekolada.

***

[Dorota Osińska, Song o morzu, album Teraz. 2015, źródło nagrania].

3 myśli na temat “[316]. …I wiesz[cz], co jest grane. Absu[ra]da(va)lium (#2).

  1. Piosenka nie działa. Tekst doczytałem mniej więcej do połowy, połowiczny sukces! Pierwsze skojarzenie: „Złowieszczy song” Czerwonego Tulipana (a może to był inny tytuł? Jak znajdę to rzucę linkiem).

    1. Piosenka to Song o Morzu, zaraz sprawdzę dlaczego nie działa, chociaż u mnie wszystko w porządku. Szkoda, że doczytałeś do połowy? Szkoda. Cóż, nie zniechęcaj się, tekst jest krótki. Acz wymagający. 🙂 Pozdrawiam.:)

Zapraszam do dyskusji :):

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s