[239+7]. Miej.

king

I pytanie (pytania) premia: Gdzie jest to miejsce, w którym przestałaś/ przestałeś iść na przód. Czego potrzebujesz? Jak możesz to zdobyć? I czy warto. Odzyskać to miejsce. Miej to miejsce. A może warto odpocząć. Po prostu przez dzień, dwa, tydzień. Wystarczy.

 

 

9 myśli na temat “[239+7]. Miej.

 1. Marsz/bieg/czołg do przodu.
  Mnie nie kojarzy to się z M.L. Kingiem, ale ze Sławomirem Mrożkiem – Tango.
  Cytuję z pamieci sprzed 50 lat…
  Najważiejsze to postęp, zawsze do przodu.
  A jak ktoś idzie tyłem?
  To też do przodu.

  1. Celne. Wydaje mi się, że takie cytaty jak z Kinga są nadużywane i mogą (to znaczy też nie muszą) być szkodliwe. Dlatego napisałam parę zdań pod spodem. :-).

 2. NIe musimy sięgać za ocean. Nasz A.A tak to ujął:
  Trzeba z żywymi naprzód iść,
  Po życie sięgać nowe,
  A nie w uwiędłych laurów liść
  Z uporem stroić głowę

  1. Tak sobie myślę, że można znaleźć wspólny mianownik, lecz zbór widzę o wiele większy. Moim celem było po pierwsze przypomnienie tego cytatu, po wtóre: nic nie jest zero- jedynkowe. Bo ileż można ujechać ja jednym baku? Przywołując metaforę. Ileż można być dzielnym? Spoglądanie w stronę światła, to jedno, ale nie jedyne… Co o tym sądzisz? A może myślałeś o czymś innym? Pozdrawiam i dziękuję za komentarz. Witaj, dobrego czytania i komentowania. Pozdrawiam,

   1. W górach to widać, jak na dłoni, im wyżej, tym trudniej, aż może dość,daj Boże by wcześniej odezwał się zdrowy rozsądek, bądź nie, Pozdrawiam T

    1. Tak, w tym punkcie się niewątpliwie zgadzamy.I ważne, by rozsądek towarzyszył nam na każdym kroku. Chcę tylko powiedzieć tyle, że powody zastoju nie oznaczają rezygnacji, warto się sobie przyglądać, a nie szarpać się z sobą za wszelką cenę, chociaż bywa i tak, że chcąc iść dalej, mądrzej, szybciej, wyżej musimy niejako się przemóc. Co o tym sądzisz?

  1. Pewnie można,ale jakież to życie. Uważam, że bardzo dużo zależy od socjalizacji i od ludzi, których spotykamy i od których możemy się uczyć, oczywiście nie sceduje własnej odpowiedzialności za rozwój osobisty. Okiełznanie ambicji to nic innego jak wyznaczanie sobie celów… Dlaczego wspominasz o ambicji? Pozdrawiam.

Zapraszam do dyskusji :):

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s