[239+4]. Przysłowia nie są mądrością narodów. (#by pamiętać).

Czas wcale nie leczy ran. Sam w sobie nie ma właściwości uzdrawiających. Jedyne, co potrafi. To m i j a ć. To od nas zależy, jak go wykorzystamy.

[Ganbare! Warsztaty z umierania, Katarzyna Boni. Wydawnictwo Agora, Warszawa 2016 rok, wyróżnienie własne].

[Gabare! Warsztaty z umierania, Katarzyna Boni, Wydawnictwo Agora 2016, źródło zdjęcia].
[Gabare! Warsztaty z umierania, Katarzyna Boni, Wydawnictwo Agora 2016, źródło zdjęcia].

PS. O tej książce zapewne jeszcze napiszę.

6 myśli na temat “[239+4]. Przysłowia nie są mądrością narodów. (#by pamiętać).

  1. Przysłowia mogą i nie muszą być mądrością narodów. Kiedyś na My Opera krytycznie odniosłem się do innego przysłowia. Gdzieś zdarzyło mi się też twierdzić, że czas ran nie leczy. To rany się zabliźniają, a czas sobie 🙂 w tym czasie mija tak samo, jak mija podczas tworzenia ran! 👿 !

    1. Kiedyś przyglądałam się przysłowiom, i konkluzja była jedna, odzwierciedlają one momenty historyczne w jakich były tworzone, przekazując często stereotypy, czy uprzedzenia pewnej grupy wobec drugiej, Negatywnie zdziwiła mnie ta konkluzja. Rany się zabliźniają, albo nie. a czas mija. :-).

  2. Dotąd nie zastanawiałem się nad związkiem przysłów z historią. Na przykład takie przysłowie: „Kto sieje w marcu, ten zbiera w garncu, a kto sieje w maju, ten zbiera w jaju”. Jak toto do kropki nędzy powiązać z jakimś wydarzeniem historycznym? 👿 ?

    1. Nie napisałam, że każde przysłowie, poza tym to powiedzmy sobie dotyczy pogody, ale już takie jak np: „Wójt zawinił, a cygana powieszono” i tak dalej.

  3. jestem ciakawa, co sądzisz o tej książce. ja zdecydowałam się o niej nie pisać, bo nie wiem, czy mogłabym coś dołożyć do tego, co zostało o niej już napisane w innych miejscach.

    1. To chyba Twój pierwszy komentarz, więc zwyczajem, witam Cię gorąco, życząc dobrego czytania i komentowania. :-). Czytam tę książkę bardzo powoli, dopiero napoczęłam, pewnie napiszę wrażenia z lektury, ale to dopiero za jakiś czas, ale napiszę na pewno. Pozdrawiam.

Zapraszam do dyskusji :):

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s