208. Apus apus (albo hator, hator, hator). Inaczej: Za chwilę dalszy ciąg pro i gram [u]…

[Jerzyk zwyczajny (Apus apus) źródło zdjęcia].
[Jerzyk zwyczajny (Apus apus) źródło zdjęcia].

Oto nastał ten dzień. Powierzę Ci, wsadzę sęk_w_kręt znaczy, sekret. Może się zdziwisz. Otóż: Nie jestem  językiem, znaczy jerzykiem (jerzyczką nawet nie). To znaczy nie potrafię wszystkiego robić w locie. Bo je, dobra, boje też zostawmy, rzyki znaczy jerzyki (nie, że ktoś[ia) je „rzyki”.

Jerzyki gdyby tak wziąć je na języki to robią rzeczy niezwykłe, chociaż dla nich to oczywista oczywistość. Spędzanie całego dnia w locie  to nic (i nie chodzi o nieudolność polskiego przewodnika, przewoźnika).

Tak, tak to ten ptak, co go często myli się  go z jaskółką, czarny(m) sztylet(em), baaardzo często, ale bliżej mu do najlżejszego ptaka świata (skrzyżowania coli z misiem- jasne, nawet gdy ciemne, że z kolibrem).

Otóż zwierzę się, choć pewnie o tym wiecie, że zwierzę to (o wdzięcznej i echolokacyjnej nazwie: Apus, apus)  może nie siadać przez wiele miesięcy. Śpi, rozmnaża się, je w powietrzu (Czyli nie przy_siada bo np je. Nie toczmy bojów o jedzenie/ nie marnotrawmy czasu na trawienie.  Jerzyk zwyczajny potrafi nie tylko najeść się podczas lotu, ale i młode nakarmić (zbiera małe owady, gromadzi w podgardlu i je transportuje).  Zanim mi się czcionka rozpędzi w tematy  logiczne [inaczej] i ornitologiczne to logiczne, or bi znaczy be or not to be? Logiczne że  pozwolę sobie napisać, [a co!(albo) a co? (z zaciekawieniem) albo: a co? (zalotnie)], że ogłaszam przerwę  (nie, nie żadna lwa  coolszowa, znaczy: rwa kulszowa owa). O!głaszczę, znaczy ogłaszam prze-rwę w dostawie świeżych wpisów.

Co ma tę dobrą stronę,strunę, stronę (czynną) że można czytać, czy tu, czy tam, spokojnie, bez łapczywego połykania czcionki (nie grozi zakrztuszeniem) komentować (nie mylić proszę z lamentowaniem, ani laminowaniem) do woli (komentarze ukazują się po zatwierdzeniu- czyli jak za_wszę, zawsze nie mylić proszę z zatwardzeniem, albo zardzewieniem).

Aaaaaa! Jerzyk zwyczajny, ma jeszcze jedną cechę osobniczą — wraca po wielokroć wraca, wra ca ca do tego samego gnia zzz da da da, tak, może nawet zasiedlać piętnaście wiosen to samo, bez przeprowadzki. Tao, znaczy, takoż i ja wrócę. Mam nadzieję, (miejcie nadzieje choć tą lichą marną) choć wiadomo, jak to z nią jest, i z kim jest skoligacona… Że będziecie, w dobrym zdrowiu i wyraźnej czcionce.

Jeśli ktos/ia ma zaległości i inne przyległości to może czytać/komentować/ i bywać, nadrabiać (nie tyle miną – bez podkładania mi tu takich) co komentarzem… Dobrą myślą (śląc) i [za]niedbaniem.

A że zgłaszano mi wielokrotnie, że za gęsto, że za często publikuję posty (nie nie będę wskazywać palcem, ba dłonią nie będę, kursorem nawet) to teraz czas na czytanie… 🙂 A dla mnie czas na odpoczywanie.  Zapraszam, jak zawsze serdecznie.

10 myśli na temat “208. Apus apus (albo hator, hator, hator). Inaczej: Za chwilę dalszy ciąg pro i gram [u]…

 1. Jerzyki kocham i szanuję żałując, iż nad głowami li jedynie mewy i gołębie.
  Tymczasem świat zachwyca się już pasówką białobrewą.
  Jeśli dane mi będzie zbliżyć się do tych breweriobrewych osiągów to może przekopię twą archiwalną gęstwę, co miałam zamiar już wcześniej 😉
  Pozdrawiam

  Polubione przez 1 osoba

  1. Witam Cię na blogu, miłego czytania i komentowania. 🙂 I przekopywania takowego, niech Ci czcionka lekką będzie. :)Mewy są bardzo mądre, gołębie rozpoznają się po twarzach/dziobach etc.

   Polubienie

 2. I odpoczywają też w locie i latają nocą? 🙂 Nie no to już faktycznie przesada 🙂
  To już doskonale rozumiem zmniejszoną częstotliwość wpisów 😉
  Zdrowych spokojnych, nieustającej weny i lekkości pióra 🙂
  Miłego.

  Polubione przez 1 osoba

  1. Witam na blogu Przedamo, dobrego czytania i komentowania, niech Ci czcionka lekką będzie!
   Zależy kto/ co, w jakich okolicznościach przyrody i jak z trawieniem…

   Polubienie

Zapraszam do dyskusji :):

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s