[83+2]. [A_]varia.

Jest  czas gdy wszystko się butwieje, wybrzusza,nabiera wiz[n] i krzy się niemiłosiernie i nie jest to bynajmniej Picasso.

Nie wyrabiam na krętach i  zakrętach. Przepraszam, tych którzy i które czekają na nowy wpis z nie nowego cyklu.

Oczywiście mogłabym machnąć recenzję, pożonglować kropką i kreską i  z (nie) uporządkowaną czcionką, ale to nie było by fair. Tak czuję. Jakoś. Oczywiście można raz na jakiś czas popełnić wpis lekki, łatwy i przyziemny… I jest tu takich trochę.Hę. Książki prezentowane tu są także takie „prezentowe”. Oczywiście można sięgnąć także po te poważniejsze wypisy z rzeczy_oczywistości i światopodglądu. Przyjemniejsze, a na pewno dłuższe. Bo tych także dostatek.

Wspominałam, kiedyś,że będę pisać rzadziej, i to właśnie się dzieje, i to można zauważyć, ale nadal lubię to i to także lubię.

Osoby niecierpliwie zapraszam do lektury tekstów, które się już ukazały drzewiej… Im dalej w las tym czcionki więcej, i więcej, wiem że nie pozwalacie się jej zakurzyć… Zapraszam do treści spisu! Choć przecież nie muszę. A może Ktosia lub Ktoś pogłowi się nad kursem konia, tfu, nie idźmy tą czcionką drogą,  rozwiązaniem konkursu? Przy podaniu trzech odpowiedzi prawidłowych  grawitacja (nie mylić z gratyfikacją) satysfakcja gwarantowana.:) Nie mam wątpliwości, że na komentarze odpowiadać będę na bieżąco, może nawet na wrząco? 🙂

Pozdrawiam, niech Wam czcionka lekką będzie (czasami) i pobudzającą do myślenia!

W sam raz do porannej, wieczornej, albo o zgrozo!- popołudniowej –kawy!

5000Lib!

[kompozytor:Zbigniew Preisner , partie wokalne: Elżbieta Towarnicka].

8 myśli na temat “[83+2]. [A_]varia.

 1. Ja to akurat mam wiele do czytania u Ciebie, więc nawet lepiej, że trochę pomilczysz, nadrobię nieco zaległości. 😉
  Jeden z moich ulubionych utworów z „Preisner’s music”. A płytę z T. Salgueiro lubisz?

  1. Fibulo, milczeć nie zamierzam, przynajmniej nic mi o tym nie wiadomo. 🙂
   Ale traf, no pewnie masz na myśli płytę z 2007 roku Cisza, noc i sny, miałam podlinkować ją zamiast Niba, i się wahałam, ale stwierdziłam, że Elżbieta Towarnicka jest bardzo mało znana, w Polsce, choć związana z tzw. środowiskiem krakowskim, choć to ona jest autorką wokaliz do „Weroniki” Kieślowskiego, gdzie musiała zfałszować. Znana jest opowieść gdy nagrywali w Polskim Radio Katowice ścieżkę do tego filmu, a Kieślowski się spóźniał, i spóźniał i nie było komórek, i błądził. Zdążono nagrać za pierwszym razem, z czego Towarnicka, jako posiadaczka słuchu absolutnego, perfekcjonistka jest znana, potrafi też czytać nuty a vista, ale chodzi o to, że Witt miał powiedzieć do orkiestry mniej więcej te słowa: To od tego i tego taktu grajcie, jak prosi Pani Towarnicka, czyli fałszujcie tak, jak mnie nie ma. Podobno niezła konfuzja zapanowała na scenie. Chodzi o ten kadr w filmie gdy Weronika umiera i następuję konsternacja…

   Z pozdrowieniami.

   1. Od „Weroniki” zaczęłam oglądać Kieślowskiego. Dawno temu i trochę boję się wracać, by nie zburzyć tego bezkresnego zachwytu, który we mnie wówczas się zrodził… Dla Jego filmów jako całości, więc i muzyki.

    Dzięki za ciekawostki, nie wiedziałam o tym. 🙂

    Tak, miałam na myśli właśnie tę płytę. :-))

    1. No to do wpisu zastanawiałam się właśnie nad tymi dwoma albumami. Z Praisnerem mam pewien kłopot, nie można go czytać, na gęsto. Muzyka jest fascynująca, ale w pewnym trzonie bardzo podobna do siebie, jeśli spojrzymy na nią holistycznie. Tak, uwielbiam Preisnera, tak, pierwszy muzyczny post na blogu (czwarty) dotyczył jego płyty. Także mam takie odczucia z Weroniką, pamiętam jak oglądałam, jeszcze w nocy…

  1. Ależ miło!
   A jednak nic w blogu nie ginie!
   Zwłaszcza czcionka.
   Ciekawam, czy rozwiążesz właściwie tj.trafnie. Powodzenia (owo nie chodzi o sytuację, w której znajduje się powodzianin. Bo tonący brzytwy się chwyta, a Ty możesz czcionki).

Zapraszam do dyskusji :):

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s