50.Zdań kilka.

Szczęście nie jest dziełem przy­pad­ku, ani da­rem bogów. Szczęście to coś, co każdy z nas mu­si wyp­ra­cować dla sa­mego siebie

[Erich Fromm].

To towarzyszę posyłając ciepłe myśli.  W krzątaninie robienia się na bóstwo i funkcjonowania na wysokim C mam nadzieję, że zajrzysz do Listów i (innych) brewerii.

***

To czas nie tylko szampańskiej zabawy, sztucznych ogni, huku, szału, krzyku, feerii barw, orgii marzeń i nadziei, chociaż również, ale i składania życzeń. Tako i ja składam w kancik. Wyprasowane i przemyślane. Mam taką nadzieję.

Nie życzę Ci spełnienia każdego marzenia, nie życzę Ci spokoju, nie życzę… wszystkiego najlepszego. A zatem, co pozostaje?

Życzę Ci…

Zdrowia, bo to bezcenne. Życzę Ci abyś mogła i potrafił(a) o nie dbać. Miał(a) ku temu możliwości. Życzę Ci takiej Tęsknoty, którą przemienisz w Pragnienie za którym będziesz potrafił(a), chciał(a) i mogł(a) pójść by spełniać się w Życiu. Życzę Ci takiej odwagi, która odważy, zmierzy i nada ludziom, rzeczom i trudnościom- czyli kwestiom do rozwiązania— właściwe proporcje. Życzę Ci obecności Bliskich Ludzi, którzy odrobinę szaleni inspirują, wpierają,rozśmieszają i ocierają łzy (także wzruszenia i szczęścia). Życzę Ci świadomości, że w chwile trudne (a i takie się zdarzą)  przeminą i oby te doświadczenia czemuś ważnemu służyły. Życzę Ci byś nie szukał(a) sensu w życiu, ale byś nadał(a) życiu sens.  Poza tym, cóż, humoru, radości i by piękno i wdzięczność nie opuszczały kącika  oka i serca. Życzę Ci spokoju ducha i świadomości, że zawsze można zacząć od nowa. Nie tylko z Nowym Rokiem. Droga nie jest ani bardziej, ani mniej lecz jest równie ważna co osiągnięcie Celu. Życzę Ci Spokoju. W sam raz. Doceniaj i sprawiaj sobie przyjemność w postaci spędzania czasu z ludźmi, spróbuj codziennie czegoś nowego, nawet gdyby to miała to by być filiżanka kawy (herbaty), której nigdy nie próbowałaś (próbowałeś). Czytaj, rozmawiaj, słuchaj, nie omijaj kałuż, bo to do nich wpada niebo. Stąpając po chodnikach i ścieżkach górskich spoglądaj w chmury… 🙂

***

I zostawiam  Cię z piosenką Anny Marii Jopek:

Zrób co możesz, Anna Maria Jopek, album ID, Universal Music, 2007 rok.

10 myśli na temat “50.Zdań kilka.

 1. Nareszcie jakieś przemyślane życzenia, a nie sztampowa formułka!
  Dziękuję, że je mogłam przeczytać 🙂
  Napisałaś je zapewne dlatego, bo sama byś sobie tego życzyła.
  I tak się stanie :))
  Ja to wiem.

  1. Dzięki za dobre słowo. Wolę nie trafić z życzeniami. Niż skopiować z Internetu. Chybione życzenia to informacja zawrotną. Czy to życzenia dla mnie? Sobie zdrowia

 2. Serdecznie dziękuję, zabieram sobie te życzenia również dla siebie. Tego właśnie potrzebuję, oby wystarczyło odwagi do wypracowania swojego szczęścia. Pozdrawiam serdecznie.

 3. Dzięki za dobre słowo. Życzenia dla mnie? Zdrowia!Resztę się przyprowadzi:-B. PS. Prawa autorskie się przypominają…. PS.Wolę nie trafić z Życzeniami,niż je bezmyślnie kopiować.

Zapraszam do dyskusji :):

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s