41.Ale jazdy.

Wyj. Albo nie wyj. Oto jest zadanie. Wyj, albo nie wyj. Twój wybór. Ale: Wyjaśnijmy sobie jedno. Rozczarowanie to nie jest to co czuje wiedźma  na urlopie. Jak chętnie upychamy je po kątach nie prostych, zamiatamy pod dywan, ugniatamy w kieszeniach. Byle tylko widać nie było. I poznać nie sposób narzędzia nie zbrodni. No cóż. Stroniąc od komunizmów. Można napisać wiele, a przemilczeć jeszcze więcej. I to nie uczyni nas bogatymi, bogatszymi, nie tylko wewnętrz_nie.

Nie potrzebnie. Rozczarowania bowiem są jak objazdy, Dzięki nim poznaje się kraj_obraz. I pozwala wrócić na tor. Właściwy.

Co zatem zrobić z rozczarowaniem? Dokładnie przyjrzeć, wziąć pod lupę naszych warto_ości, zbadać, osłuchać… Na początek, dobry początek. Wystarczy. 

3 myśli na temat “41.Ale jazdy.

 1. To zależy kto co lubi 🙂
  Są ludzie, którzy z upodobaniem godnym lepszej sprawy powtarzają wciąż ten sam schemat upychania. Lata całe gorzkniejąc. Ale dlaczego nie, skoro chcą?
  Jestem za wyciem, takim do zmęczenia a potem przytuleniem rozczarowania, oczekiwań, chceń, chciejstw, generalnie konfrontacji z czuciem. Byle uczciwie.

  1. To ciekawe co piszesz. Powtarzanie schematów niekoniecznie może wynikać ze złej woli, lenistwa, czy narzekactwa stosowanego, albo nawet wyuczonej bezradności, czy chceń.
   Niekoniecznie też jestem za przytuleniem rozczarowań, ale z pewnością za przyjrzeniem. Uczciwość procentuje zawsze 🙂

 2. Zakładanie w życiu, że sami sobie robimy coś ze złej woli, brzmi z lekka masochistycznie 🙂 W moim świecie zakładam, że człowiek jakoś tak naturalnie dąży do szczęśliwości ( w różnym pojęciu, najczęściej własnym jej pojęciu) Przytulenie jest dla mnie symboliczną zgodą, akceptacją czy jak kto tam zwie, bardzo ułatwia.

Zapraszam do dyskusji :):

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s